Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie

Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie
Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie
4.9 (Wynik: 98.26%) Oddano 161 Głosów

Od jakiegoś czasu, gdy wprowadziliśmy do oferty ubezpieczeniowej, dostępnej w naszym biurze, gwarancje przetargowe, dostajemy od firm sporo zapytań o inne, niż przetargowe, gwarancje. Stąd też, wpis ten poświęcimy odrębnemu zagadnieniu, o który często Państwo pytacie dzwoniąc do naszego biura i pisząc maile. Zagadnieniem tym jest gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie.

Pokażemy Państwu, krok po kroku, co należy wykonać, aby taką polisę otrzymać. Wspomnimy również o cenie oraz co zrobić, aby gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie była nieco tańsza.

Jeżeli wpłaciłeś gotówkę i chcesz odzyskać pieniądze, przedkładając Beneficjentowi gwarancję należytego wykonania, skontaktuj się z nami.  Sprawdzimy, czy możesz otrzymać taki dokument. (jeżeli od podpisania umowy nie minęło dłużej niż 6 miesięcy, możesz zamienić gotówkę na gwarancję. Dzięki temu, Twoje pieniądze będą mogły dalej pracować.) Obsługujemy firmy z całej Polski.

Firma, który za naszym pośrednictwem otrzyma gwarancję należytego wykonania umowy czy usunięcia wad, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów za obsługę czy zmianę zapisów w gwarancji, jedyna cena to ta, za gwarancję!!!

Prosimy również zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli gwarancja należytego wykonania kontraktu jest potrzebna “na już”, bo za chwilę podpisujemy umowę z Beneficjentem, a firma jeszcze nie została zweryfikowana pod kątem możliwości otrzymania gwarancji, to im później taka firma przyjdzie po gwarancję, tym późnej ją otrzyma.

To znaczy, iż firma, która zacznie się starać o uzyskanie gwarancji na kilka dni przed podpisaniem umowy, może mieć problem z jej otrzymaniem na czas. Zachęcamy do odpowiednio wcześniejszego kontaktu z nami w sprawach gwarancji. Najlepiej przygotować odpowiednio wcześniej umowę o limit, wtedy będzie możliwość szybkiego otrzymania gwarancji, nawet w dniu podpisania umowy. Więcej informacji pod numerem telefonu: 501-620-325.

Jeżeli chcesz poznać od ręki cenę gwarancji należytego wykonania umowy lub usunięcia wad i usterek – podając nam zakres dat obowiązywania gwarancji, dowiesz się bez czekania i weryfikacji dokumentów, jaki będzie przybliżony koszt takiej polisy. Tel. 501 620 325. lub wyślij nam wiadomość na adres e-mailowy: tobiszewski.marcin@gmail.com. Możesz też skorzystać z naszego kalkulatora cen gwarancji ubezpieczeniowych w Warcie, w ciągu pół godziny poznasz wysokość składki.

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Potrzebujesz gwarancji ubezpieczeniowej? Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymaszNie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Czym jest gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie?

Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie
Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie – doskonały produkt dla firm budowlanych – zadzwoń. tel. 501 620 325

Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie jest po prostu zobowiązaniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego do zapłaty beneficjentowi gwarancji (np. firmie która ogłasza przetarg) ustalonej kwoty pieniężnej wskazanej w dokumencie. Zobowiązania z gwarancji wypłaca się wtedy, gdy zleceniodawca (np. firma która przystąpiła do przetargu lub nie wywiązała się z wykonania jakichś robót), nie wywiązała się ze swoich prac. Dla beneficjenta, taka forma zabezpieczenia, tożsama jest z wpłacaną przez zleceniodawcę, gotówką.

Należyte wykonanie umowy, to zazwyczaj kwota stanowiąca od 5 do 10% wartości kontraktu. O ile przy zleceniu, wartym kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy da się jakoś pogodzić z zamrożeniem, często na kilka lat gotówki, o tyle przy dużych kontraktach, sięgających kilkuset tysięcy lub kilku milionów, kwota którą musi firma wpłacić do zleceniodawcy robót, jest zbyt duża. Najczęściej zamawiającymi firmami gwarancję należytego wykonania, są firmy związane z branżą budowlaną.

Oczywiście, wpłacona gotówka jest najczęściej zwracana, ale jednak nie zawsze. Czasami się zdarza, że firma przestaje istnieć. Co się wtedy dzieje z wpłaconą gotówką? Łatwo się tego można domyśleć. Gotówka wpłacona przez wykonawcę robót wchodzi w skład masy upadłościowej i nie podlega zwrotowi, a przedsiębiorca zostaje z niczym.

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Potrzebujesz gwarancji ubezpieczeniowej? Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymaszNie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Właśnie w tym celu, aby ustrzec się przed takimi wypadkami, warto sięgnąć po zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji ubezpieczeniowej. Gwarancja należytego wykonania umowy w Warcie, to często ułamek procenta kwoty kontraktu.

Ubezpieczeniowa gwarancja należytego wykonania umowy w Warcie może być przedłożona dla Beneficjenta zamiast wpłaconej wcześniej gotówki. Czyli firma może podmienić gotówkę na gwarancję i w konsekwencji tego, zaoszczędzić pieniądze. Można ubiegać się wtedy o taki dokument, jeżeli od podpisania kontraktu nie minęło 6 miesiący.

Jakie warunki musi spełnić firma, aby otrzymać gwarancję ubezpieczeniową należytego wykonania umowy w Warcie?

Aby otrzymać gwarancję należytego wykonania umowy w Warcie, należy na początek przedłożyć do wglądu dokumenty finansowe firmy. Piszemy “na początek”, co jest w opozycji do tego, co ma większość firm ubezpieczeniowych, które by przedstawić ofertę, potrzebują pełnych danych Klienta. Czyli przychody za ostatnie 3 lata, nip, regon, ZUS, US, opinie bankowe, itp. Klient składa dokumenty, czeka na odpowiedź Towarzystwa by dowiedzieć się w końcu, że nie otrzyma gwarancji.

W Warcie jest tak, że do wstępnej oceny ryzyka, potrzebujemy sprawdzić przychody za dwa ostatnie lata. W zależności od tego, jaką księgowość prowadzi firma, potrzebujemy:

  • bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatnie dwa lata – jeżeli jest pełna księgowość oraz załącznik A;
  • pity za ostatnie dwa lata – jeżeli firma rozlicza się na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów oraz załącznik A i załącznik B (oświadczenie majątkowe każdego właściciela i wspólników – jeżeli to spółka cywilna);
  • wypełniona ankieta z załącznika, dostępna w tym miejscu (dotyczy zarówno spółek jak i firm prowadzących działalność gospodarczą.

Mając te dane, jesteśmy w stanie oszacować, czy firma kwalifikuje się do tego, czy może otrzymać zabezpieczenie w postaci należytego wykonania umowy. Można je przesłać tutaj: kontakt w sprawie gwarancji należytego wykonania umowy w Warcie (klik).

Jeżeli firma otrzyma zgodę na otrzymanie gwarancji, zaproponujemy wstępną wysokość składek. Mając pewność, że firma otrzyma gwarancję, może składać pozostałe dokumenty za naszym pośrednictwem. O to, jakie należy przestawić pozostałe dokumenty, poprosi pracownik Warty.

Jaki jest okres oczekiwania na gwarancję należytego wykonania umowy w Warcie?

W zależności od tego, na kiedy firmom potrzebna jest gwarancja należytego wykonania umowy w Warcie, należy się do nas zgłosić odpowiednio wcześniej. Jest to konieczne, byśmy mieli możliwość weryfikacji dokumentów finansowych i przygotowania oferty gwarancji. O ile wcześniej? Należy się do nas zgłosić przynajmniej tydzień wcześniej przed podpisaniem umowy.

Czasami zdarzają się sytuacje, w których przychodzicie do nas Państwo w sprawie gwarancji należytego wykonania umowy na dwa dni przed podpisaniem umowy. Niestety, często jest wtedy tak, że musimy odmówić, właśnie przez to, że nie byliśmy w stanie zweryfikować odpowiednio wcześniej dokumentów. Dlatego należy dać nam przynajmniej jeden tydzień zapasu na rozpatrzenie sytuacji i wystawienie polisy.

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Potrzebujesz gwarancji ubezpieczeniowej? Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymaszNie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

O wiele lepszą opcją dla firmy, jest tutaj sporządzenie generalnej umowy o limit gwarancyjny w Warcie. Oczywiście odpowiednio wcześniej. Nie ma znaczenia, że taką umowę sporządzimy np. w marcu, a najbliższa gwarancja będzie potrzebna za 3 miesiące. Mając aktywną umowę generalną, można po dowolną gwarancję zgłosić się nawet dzień przed podpisaniem umowy!

Kolejnym atutem, przemawiającym za sporządzeniem umowy generalnej jest to, że takie same dokumenty są potrzebne zarówno do sporządzenia umowy jak i gwarancji. Oznacza to, że za jednym podejściem można otrzymać zarówno umowę o limit jak i pojedynczą gwarancję.

Ile to kosztuje?

Dodatkowym plusem, wynikającym z posiadania bezpłatnej umowy o limit gwarancyjny w Warcie, są przede wszystkim niższe stawki o poszczególne gwarancje. Kolejnym plusem jest to, że weryfikacja Klient odbywa się tylko jeden raz, a do gwarancji potrzebny jest tylko wniosek. Jeżeli nie ma umowy o limit, a w ciągu roku potrzebnych będzie kilka gwarancji – za każdym razem firma będzie przechodzić pełną procedurę weryfikacyjną.

Mając umowę o limit, minimalna składka za gwarancję należytego wykonania umowy w Warcie wynosi 400 złotych. Oczywiście, wszystko zależy od okresu, na jaki powinna być wystawiona polisa. Bez umowy o limit, ta składka jest minimalnie wyższa. W przypadku kontraktów, gdzie taka gwarancja musi być udzielona na okres dłuższy niż 6 miesięcy, składka wynosi w okolicach 1,4% – 1,7% (z aktywną umową o limit), do 6 miesięcy – od 0,7 do 0,85%.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe opinie, które uzyskaliśmy od naszych Klientów, propozycje cenowe w Warcie za gwarancje wychodzą bardzo dobrze. Najczęściej firmy z branży budowlanej, które do tej pory miały umowy i gwarancje w innych Towarzystwach, płacą w Warcie połowę tego, co płaciły gdzie indziej.

Mamy  nadzieję, że w tym wpisie, rozjaśniliśmy Państwu sytuację na temat możliwości uzyskania gwarancji należytego wykonania umowy w Warcie. Jeżeli coś jest niejasne, lub niezbyt dokładnie wyjaśnione, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją.

Wszystkich informacji dowiedzą się Państwo w naszym biurze przy ul. Ciasnej 1 w Białej Podlaskiej, lub dzwoniąc pod numer 501-620-325. Zapraszamy do kontaktu w sprawie gwarancji należytego wykonania umowy w Warcie (klik).

Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy w Warcie
4.9 (Wynik: 98.26%) Oddano 161 Głosów