Oceń naszą stronę
[Głosowano: 2 razy, Średnia ocena: 4]

Ubezpieczenie Warta Auto Szyby, to ochrona szyb samochodowych – czołowej, bocznych oraz tylnej, z wyłączeniem tzw. szyberdachów. Ubezpieczenie chroni szyby w takim zakresie, jaki występuje przy ubezpieczeniu AutoCasco. Jeżeli nie chcemy wykupować AC, warto ten dodatek wykupić do ubezpieczenia Warta OC Komfort.

Jaki jest zakres ochrony i dla kogo przysługuje ubezpieczenie Warta Auto Szyby?

Obejmuje zdarzenia, które powstały na wskutek np:

  • powodzi, zatopienia, działania innych sił przyrody;
  • zderzenia pojazdu z osobami, przedmiotami lub zwierzętami – np. uderzenie przez kamień, który wypad spod kół jadącego przed Państwem pojazdu;
  • działania osób trzecich;
  • pożar, itp.

   Ubezpieczenie Warta Auto Szyby
   Ubezpieczenie Warta Auto Szyby – pewność, bezpieczeństwo i gwarancja wymiany uszkodzonej szyby

Ubezpieczenie szyb Warta Auto Szyby obejmuje ochroną pojazdy osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i nie starsze niż 20 lat. Pojazd musi posiadać polskie tablice rejestracyjne. Cena tego rozszerzenia wynosi 83 złote rocznie – czyli kosztuje mniej, niż zwykła naprawa odprysku na szybie czołowej i kilka razy mniej, niż jej wymiana.

Ubezpieczenie szyb Warta Szyby
Ubezpieczyłem szyby w Warcie – nie muszę martwić się o naprawę

TUiR Warta pokrywa koszty naprawy lub wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby/szyb do wysokości faktycznie poniesionych kosztów. Maksymalna suma ubezpieczenia szyb samochodowych wynosi 3000 złotych na cały rok, a w okresie trwania umowy, jeden raz można wymienić szybę czołową, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Przy wymianie innych szyb niż czołowa, nie ma takiego ograniczenia. W przypadku drugiego i trzeciego wymieniania szyby czołowej, występuje 30% dopłata.

Dla osoby, która zdecyduje się na rozszerzenie polisy o dodatkowe ubezpieczenie Warta Auto Szyby, istotnym jest posiadanie informacji na temat w jaki sposób naprawić szkodę w pojeździe. W przypadku zauważenia wystąpienia szkody, zgłaszamy ją poprzez infolinię Warty, która kieruje nas przez cały proces wymiany uszkodzonej szyby w autoryzowanym warsztacie.

Zazwyczaj od momentu zgłoszenia szkody do Warty i wymiany uszkodzonej szyby, usterka usuwana jest w ciągu jednego dnia. Używane do wymiany szyby są nowe, posiadają atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o takich samych parametrach technicznych, które miały szyby uszkodzone.

Co otrzymujemy w zamian, jeżeli wymiana szyby nie jest możliwa w odpowiednio szybkim czasie?

Warta Auto Szyby
Dodatkowa korzyść – płatny parking za który płaci Warta

Jeśli naprawa szyby przez autoryzowany zakład, z którym współpracuje Warta, nie jest możliwa w ciągu 24 godzin od zgłoszenia szkody, Warta pokrywa koszty parkingu strzeżonego przez maksymalnie 48 godzin, do kwoty nie wyższej niż 500 zł brutto.

Jeżeli przejeżdżają Państwo w roku duże ilości kilometrów, warto rozszerzyć zakres ubezpieczenia OC i AC o ubezpieczenie szyb samochodowych. Cena nie jest wysoka, a potencjalne korzyści mogą mieć bardzo wymierny charakter.

Kolejnym plusem, przemawiającym za wykupieniem rozszerzenia Warta Auto Szyby jest fakt, iż nawet kilkukrotne wymiany szyb w aucie nie powodują żadnej utraty zniżek na OC czy AC w Warcie.

Dlaczego mimo posiadania ubezpieczenia AutoCasco, warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie Warta Auto Szyby?

Mając wykupione ubezpieczenie AC, nasz pojazd, w tym i szyby samochodowe są chronione w należytym stopniu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że likwidując szkodę na szybie z ubezpieczenia AC, jeżeli zechcemy zmienić Towarzystwo Ubezpieczeniowe, to zostaniemy potraktowani w następnym roku jako szkodowy klient. I wtedy składka na AC może być wyższa.

Jeżeli posiadamy dodatek do polisy, dotyczący ubezpieczenia szyb – ubezpieczenie AC zostawiamy na poważniejsze przypadki, niż wymiana szyby.

Ubezpieczenie Warta Auto Szyby – Ubezpieczenia Biała Podlaska