Oceń naszą stronę
[Głosowano: 8 razy, Średnia ocena: 3.4]

Ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY, to ochrona szyb samochodowych – czołowej, bocznych oraz tylnej, z wyłączeniem tzw. szyberdachów. Ubezpieczenie chroni szyby w takim zakresie, jaki występuje przy ubezpieczeniu AutoCasco. Jeżeli nie chcemy wykupować AC, warto ten dodatek wykupić do ubezpieczenia Warta OC Komfort.

Jaki jest zakres ochrony i dla kogo przysługuje ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY?

Ubezpieczenie komunikacyjne Warta OC Komfort
Ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY – pewność, bezpieczeństwo i gwarancja wymiany uszkodzonej szyby

Dodatek w postaci ubezpieczenia szyb, wykupujemy w momencie wykupu ubezpieczenia OC lub AC w Warcie. Nie ma możliwości, by to wykupić jako samodzielne ryzyko. Polisa zawierana jest wtedy na okres 12 miesięcy. Obejmuje zdarzenia, które powstały na wskutek np:

  • powodzi, zatopienia, działania innych sił przyrody;
  • zderzenia pojazdu z osobami, przedmiotami lub zwierzętami – np. uderzenie przez kamień, który wypad spod kół jadącego przed Państwem pojazdu;
  • działania osób trzecich;
  • pożar, itp.

Ubezpieczenie szyb WARTA AUTO-SZYBY obejmuje ochroną pojazdy osobowe, ciężarowo-osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i nie starsze niż 20 lat. Pojazd musi posiadać polskie tablice rejestracyjne. Cena tego rozszerzenia wynosi ułamek tego, co wymiana szyby na własny koszt – czyli kosztuje mniej, niż zwykła naprawa odprysku na szybie czołowej i kilka razy mniej, niż jej wymiana.

TUiR Warta S.A. pokrywa koszty naprawy lub wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby/szyb do wysokości faktycznie poniesionych kosztów. Maksymalna suma ubezpieczenia szyb samochodowych wynosi 5000 złotych na cały rok, a w okresie trwania umowy, jeden raz można wymienić szybę czołową, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Przy wymianie innych szyb niż czołowa, nie ma takiego ograniczenia. W przypadku drugiego i kolejnego wymieniania szyby czołowej, występuje 30% dopłata.

Dla osoby, która zdecyduje się na rozszerzenie polisy o dodatkowe ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY, istotnym jest posiadanie informacji na temat w jaki sposób naprawić szkodę w pojeździe. W przypadku zauważenia wystąpienia szkody, zgłaszamy ją poprzez infolinię Warty, która kieruje nas przez cały proces wymiany uszkodzonej szyby w autoryzowanym warsztacie.

Zazwyczaj od momentu zgłoszenia szkody do Warty i wymiany uszkodzonej szyby, usterka usuwana jest w ciągu jednego dnia – przy założeniu, że dany zakład naprawczy posiada właściwą szybę do naszego auta. Używane do wymiany szyby są nowe, posiadają atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o takich samych parametrach technicznych, które miały szyby uszkodzone.

Co otrzymujemy w zamian, jeżeli wymiana szyby nie jest możliwa w odpowiednio szybkim czasie?

Jeśli naprawa szyby przez autoryzowany zakład, z którym współpracuje Warta, nie jest możliwa w ciągu 24 godzin od zgłoszenia szkody, Warta pokrywa koszty parkingu strzeżonego przez maksymalnie 48 godzin, do kwoty nie wyższej niż 500 zł brutto.

Jeżeli przejeżdżają Państwo w roku duże ilości kilometrów, warto rozszerzyć zakres ubezpieczenia OC i AC o ubezpieczenie szyb samochodowych. Cena w skali roku nie jest wysoka, a potencjalne korzyści mogą mieć bardzo wymierny charakter.

Kolejnym plusem, przemawiającym za wykupieniem rozszerzenia Warta Auto Szyby jest fakt, iż nawet kilkukrotne wymiany szyb w aucie nie powodują żadnej utraty zniżek na OC czy AC w Warcie.

W skrócie, co otrzymujemy wykupując ten produkt razem z OC lub AC?

 • Wymiana lub naprawa szyby bez angażowania własnych środków finansowych;
 • Pomoc na terenie całej Polski;
 • Prosta naprawa, które przeprowadzana jest również w miejscu zamieszkania klienta;
 • Brak limitów na liczbę zgłoszeń w ciągu roku;
 • Pokrycie dodatkowych kosztów parkingu powyżej sumy ubezpieczenia.

Dlaczego mimo posiadania ubezpieczenia AutoCasco, warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY?

Mając wykupione ubezpieczenie AC, nasz pojazd, w tym i szyby samochodowe są chronione w należytym stopniu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że likwidując szkodę na szybie z ubezpieczenia AC, jeżeli zechcemy zmienić Towarzystwo Ubezpieczeniowe, to zostaniemy potraktowani w następnym roku jako szkodowy klient. I wtedy składka na AC może być wyższa.

Jeżeli posiadamy dodatek do polisy, dotyczący ubezpieczenia szyb – ubezpieczenie AC zostawiamy na poważniejsze przypadki, niż wymiana szyby.

Ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY – Ubezpieczenia Biała Podlaska