Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

Ubezpieczenie OC rolnika i budynków skierowane jest do rolników – osób fizycznych, w posiadaniu których znajduje się gospodarstwo rolne a także budynki wchodzące w skład gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenie OC rolnika i budynków jest ubezpieczeniem obowiązkowym, którego zakres ochrony  określa ustawa. Taka sama dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Nie mniej jednak, taka polisa może zostać dodatkowo rozszerzona o ubezpieczenia dobrowolne mienia.

Kto musi posiadać obowiązkowe Ubezpieczenie OC rolnika i budynków?

Ubezpieczenie OC rolnika i budynków
Ubezpieczenie OC rolnika i budynków – czy ubezpieczyłeś już swoje gospodarstwo?

Ubezpieczenie OC rolnika i budynków jest ubezpieczeniem obowiązkowym, którego zakres określa nam  USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia jest narzucony tym podmiotom, które posiadają przynajmniej 1 hektar ziemi, traktowanej jako rolnej. Jeżeli na tej ziemi są dodatkowo budynki, one również muszą być objęte tym ubezpieczeniem.

Pomimo tego, że zakres obowiązkowych ubezpieczeń rolnych określa ustawa, to jednak w każdym towarzystwie, do jakiego się udamy, zapłacimy inaczej za to samo. W Warcie, na Państwa korzyść dodatkowo działa fakt, iż przy wycenie budynków nie zaniżamy ich wartości.

Klienci, zawierając u nas nowe ubezpieczenie rolne, oszczędzali od 80 do nawet 700 złotych na polisie rolnej! Wypełnij ten formularz a przekonasz się, o ile Twoje ubezpieczenie będzie tańsze.

To znaczy, że podając nam rok budowy danego budynku, oraz użyte do jego budowy materiały, liczymy składkę od faktycznej wartości danej nieruchomości. Nie zaniżamy wartości budynków, sumy ubezpieczenia stanowią realną wartość nieruchomości, stąd też zachęcamy Państwa do kontaktu z nami lub do wysyłania kalkulatora składki na ubezpieczenie OC rolnika i budynków z Warty.

Przykład z lutego 2016 roku. Liczyliśmy pewnej Pani składkę, która miała takie ubezpieczenie w innej dużej firmie ubezpieczeniowej, gdzie składka wynosiła ponad 670 złotych. W skład tego ubezpieczenia wchodziło OC rolnika, 3 budynki, NNW i ubezpieczenie mienia. Po przeliczeniu na takich samych parametrach jak w tamtym ubezpieczeniu, opłata za polisę w Warcie wyniosła na cały rok – UWAGA – 290 złotych. Dzięki takiej oszczędności, Pani została u nas na dobre. I takie przykłady możemy mnożyć.

Kalkulator OC rolnika i budynków
Szukasz tańszego ubezpieczenia OC rolnika i budynków? Dobrze trafiłeś, wypełnij ten kalkulator, a przyślemy Ci gotową ofertę ubezpieczenia OC rolnika i budynków z Warty!!!

Dla Państwa wygody, stworzyliśmy i zamieściliśmy na stronie formularz kontaktowy, potrzebny do obliczenia składki na OC rolnika i budynków w Warcie. Warto z tego skorzystać i sprawdzić, jakie będą składki za ubezpieczenie. Jakie będą – to już zależy od konkretnego przypadku.

Ubezpieczenie budynków w Warcie obejmuje ochroną budynki rolnicze wchodzące w skład gospodarstwa rolnego zgodnie z postanowieniami Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (ubezpieczenie obowiązkowe).

Mamy również możliwość ubezpieczania upraw rolnych – w sprawie szczegółów, prosimy dzwonić pod nr 501-620-325 i pytać o szczegóły.

Jakie dodatkowe atuty posiada Ubezpieczenie OC rolnika i budynków zawierane w naszym biurze?

W standardowych pakietach rolnych, ubezpieczenia obowiązkowe mogą nie chronić w wystarczającym zakresie. Dlatego w naszej agencji oferujemy Państwu pakiet, w którym można swobodnie łączyć ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne. Jego główne atuty to:

 • Kompleksowa ochrona gospodarstwa rolnego na jednej polisie;
 • Ubezpieczenie ruchomości domowych w wartości odtworzeniowej;
 • Duża elastyczność w dopasowaniu ochrony do potrzeb;
 • Opcja rozszerzenia ustawowego zakresu ubezpieczenia budynków o dodatkowe ryzyka m.in. zalanie, stłuczenie, przepięcie, dewastacja, koszty poszukiwania przyczyny szkody, dewastacja, dym i sadza, huragan, napór śniegu, trzęsienie ziemi, upadek drzew lub masztów, zniszczenie w związku z akcją ratowniczą związaną z tymi zdarzeniami;
 • Możliwość kompleksowego ubezpieczenia mienia charakterystycznego dla branży rolnej – od specyficznych budowli i urządzeń, przez plony po zwierzęta gospodarskie;
 • OC w życiu prywatnym z możliwością rozszerzenia zakresu terytorialnego za granicę oraz z licznymi klauzulami dodatkowymi dla prowadzących działalność agroturystyczną, posiadających konie rekreacyjne oraz dla najemców;
 • NNW w 2 wariantach do wyboru – na rzecz domowników i pracowników wskazanych w dokumencie ubezpieczenia,  z zakresem ubezpieczenia obejmującym dzienne świadczenie szpitalne, zawał serca i udar mózgu (NNW Rolnik Plus);
 • Możliwość ubezpieczenia rzeczy osobistych poza gospodarstwem rolnym oraz objęcie ochroną nagrobków;
 • Szeroki zakres usług Assistance (katastroficzny, domowy, medyczny a także infolinia dla rolników);
 • Możliwość wykupienia konsumpcji sumy ubezpieczenia w AgroCasco (dla maszyn nie starszych niż 5 lat)

O co dodatkowo możemy rozszerzyć ubezpieczenie OC rolnika i budynków?

Istnieje możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej w przypadku ryzyka kradzieży z włamaniem dla:

  • ruchomości domowe i stałe elementy;
  • urządzenia (wyposażenie budynków gospodarczych).
  • Możemy dodatkowo wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • NNW
  • Ubezpieczenie budowli

Sugerujemy wykupowanie rozszerzenia, którym jest OC w życiu prywatnym – ono zadziała tam, gdzie nie zadziała OC rolnika. Chodzi nam o sytuacje, gdzie np. nasz pies spowoduje szkodę na osobie lub mieniu należącym do osób trzecich. Nie zawsze bowiem, takie szkody są wypłacane z OC rolnika. Wszystko zależy od tego, w jakich charakterze wykorzystywane jest takie zwierzę.

Ubezpieczenie Warta AgroCasco

Ubezpieczenie AgroCasco - chroń swoje pojazdy
Ubezpieczenie OC rolnika i budynków – czy ubezpieczyłeś już swoje pojazdy i maszyny rolnicze?

Na polisie OC rolnika i budynków, można włączyć ochronę ubezpieczeniową, w ramach której dodatkowo mogą być chronione maszyny rolnicze. Jest to oferta skierowana do tych rolników, którzy posiadają pojazdy, nie podlegające obowiązku rejestracyjnego i dotyczy to tak zwanych pojazdów wolnobieżnych. Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte maszyny służące do:

  1. Uprawy gleby – np. pługi, glebogryzarki, brony, agregaty, itp.;
  2. Nawożenia – rozsiewacze nawozów, roztrząsacze obornika, itp.;
  3. Siewu i sadzenia – siewniki i sadzarki, itp.;
  4. Pielęgnacji roślin uprawnych – opryskiwacze, wozy asenizacyjne, itp.;
  5. Zbioru –  sieczkarnie, przyczepy zbierające, kombajny, żniwiarki, itp.;
  6. Sortowania, omłotu i przetwórstwa – prasy, suszarnie, młockarnie, itp.;
  7. Ładowacze wykorzystywane w rolnictwie – czołowe, przyczepiane, zawieszane.

Ochrona pojazdów może zostać ujęta w wymiarze podstawowym lub pełnym. W zależności od wybranego wariantu, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zniszczenia maszyn, które mogły powstać na wskutek:

  • zdarzeń losowych – np. na wskutek pożaru, zalania, gradu, akcji ratowniczej związanej z wystąpieniem zdarzenia losowego, itp.;
  • kradzieży z włamaniem lub rozboju;
  • zderzenia z innym pojazdem.

Podstawowy zakres ochrony obejmuje zdarzenia losowe, pełny z kolei dotyczy zdarzeń losowych oraz ryzyka kradzieży i zderzenia się z osobami, przedmiotami i zwierzętami, znajdującymi się na zewnątrz maszyny.

Ubezpieczenie AgroCasco może zostać zawarte na okres krótszy niż jeden rok.

Wybierając ubezpieczenie rolne, mogą Państwo, w zależności od osobistych preferencji, wybrać markę Warty lub HDI. Zakresowo – niczym się te ubezpieczenia nie różnią. Wybór brandu zależy od własnego upodobania. W linkach zamieszamy informacje, jakie są dostępne dla ubezpieczenia rolnego w Warcie oraz dla ubezpieczenia rolnego w HDI.

Kalkulator OC rolnika
Szukasz tańszego ubezpieczenia OC rolnika i budynków? Dobrze trafiłeś, wypełnij ten kalkulator, a przyślemy Ci gotową ofertę ubezpieczenia OC rolnika i budynków z Warty!!!

Chcąc posiadać dobre ubezpieczenie rolne, nie trzeba przepłacać u innych ubezpieczycieli, wystarczy zadzwonić do nas pod numer 501-620-325 lub wysłać do nas ten formularz, a wtedy sami skontaktujemy się z Państwem. Uważamy, że dobre ubezpieczenia nie muszą być drogie, a przepłacanie za ubezpieczenia rolne, poprzez wzgląd na sentyment do określonej marki, wcale nie jest potrzebne.

Ubezpieczenie OC rolnika i budynków – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska