Oceń naszą stronę
[Głosowano: 4 razy, Średnia ocena: 2.8]

Ubezpieczenie WARTA MOTO-ASSISTANCE to nic innego, jak podstawowa pomoc po wypadku dla każdej osoby, która posiada takie ubezpieczenie. Ubezpieczenie, w zależności od wybranego wariantu OC, może być dodane bezpłatnie –  w wersji standardowej. Jeżeli ktoś wykupje samo OC, bez żadnych rozszerzeń, assistance nawet w podstawowej wersji, to opcja płatna.

(Jeżeli doznałeś szkody i chcesz skorzystać z pomocy Assistance, należy dzwonić na Infolinię Warty. Numer infolinii: +48 502 308 308)

Uzyskują w ten sposób Państwo następujące korzyści:

 • holowanie pojazdu do 100 kilometrów po wypadku (istotne jest tutaj to, że jest to holowanie tylko i wyłącznie w razie wystąpienia wypadku – jeżeli samochód zepsuje się na drodze – tego typu opcja nie jest dla nas, aby było wtedy holowanie, trzeba mieć inny pakiet – Złoty, Złoty +, Platynowy lub wariant Podróżnik)
 • informację serwisową;
 • usługa przekazania wiadomości osobom trzecim.

Pakiety ubezpieczenia WARTA MOTO-ASSISTANCE

Pakiet Standard jest jednak nieco ograniczony. Jeżeli potrzebują Państwo szerszej ochrony oraz gwarancji pomocy w przypadku wystąpienia awarii samochodu, braku paliwa, itp., lub dodatkowo chcą Państwo otrzymać samochód zastępczy,  należy wybrać spośród trzech pakietów Assistance: Złoty, Złoty+ i Platynowy. W opcjach pakietu Platynowego jest holowanie po wypadku i w przypadku awarii za granicą do 1500 kilometrów, w Polsce zakres ten nie ma limitu dla tego pakietu.

Warianty Standard, Złoty, Złoty+ oraz Platynowy, przeznaczone są dla klientów Warty, którzy posiadają samochody osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, a także przyczepy o ładowności do 750 kg oraz motocykle. W pakiecie Platynowym występuje limit wieku pojazdu, który może być objęty rozszerzoną ochroną Assistance, który w tym przypadku wynosi 10 lat. Przy innych pakietach, takie ograniczenia nie obowiązują.

Ubezpieczenie komunikacyjne Assistance – ochrona pojazdu na wakacyjnym wyjeździe

Ubezpieczenie WARTA MOTO-ASSISTANCE
Ubezpieczenie WARTA MOTO-ASSISTANCE – bezpieczna i szybka pomoc na drodze

Miłym dodatkiem, wyróżniającym Wartę na tle konkurencji, jest możliwość wykupienia pakietu Podróżnik 15. Pakiety Standard, Złoty, Złoty+ oraz Platynowy chronią nas przez cały rok trwania ubezpieczenia, pakiet Podróżnik ma charakter terminowy. Jeżeli mamy tylko ubezpieczenie Assistance Standard i wyjeżdżamy za granicę lub na wczasy w dalszy rejon Polski, to po prostu dokupujemy pakiet Podróżnik. By można to było wykupić, musimy mieć ubezpieczenie OC lub AC w Warcie lub w HDI. Jeżeli OC czy AC jest wykupione w innym towarzystwie, należy się udać tam po takie rozszerzenie.

Dzięki temu można liczyć na:

 • próby naprawienia pojazdu na miejscu wypadku, awarii czy innego zdarzenia losowego (awarii akumulatora, braku paliwa, przedziurawionej opony czy zagubienia lub zatrzaśnięcia kluczy);
 • holowanie pojazdu do miejsca naprawy (nawet do 1500 km za granicą i bez limitu na terytorium Polski);
 • Pojazd zastępczy bez warunku unieruchomienia – Wariant Złoty+  oraz WMA Platynowy, a jej główne zalety to:
  • dostępność po wypadku, nawet gdy nie został spełniony warunek unieruchomienia, czyli np. w sytuacji naprawy błotnika czy lakierowania karoserii,
  • możliwość 3-krotnego skorzystania w okresie ubezpieczenia,
  • nawet 10 dni na wynajem pojazdu zastępczego dla wariantu Złoty+ oraz 30 dni dla WMA wariant Platynowy.

Niezależnie od tego, które wybiorą Państwo OC lub AC – czy to będzie Warta, czy HDI, warto dobrać do tego dedykowany odpowiedni pakiet Assistance. Po więcej informacji, zachęcamy do kliknięcia w poniższy link, w którym jest szerzej o ubezpieczeniu komunikacyjnym Assistance Warty a w tym miejscu: Assistance HDI.

Po więcej informacji na temat tego produktu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce kontakt lub na stronę Warty.

Ubezpieczenie WARTA MOTO-ASSISTANCE – Ubezpieczenia Biała Podlaska