Majątek
4.3 (Wynik: 86.67%) Oddano 3 Głosów

Ubezpieczenie domu – niepotrzebny wydatek czy dzisiejsza konieczność? 

Majątek to nasz główny dorobek, na który, często zapożyczając się w banku, pracujemy niemal przez całe życie. Zapewne wiele osób z nas, zastanawia się czasami, czy takie ubezpieczenie jest potrzebne. Kto myślał o ubezpieczeniach domów wtedy, gdy w 1997 roku, latem, w całej Polsce przez ponad miesiąc padał deszcz. Ile osób wtedy straciło przez powódź swój dobytek nie otrzymując należnego odszkodowania?

Warta Ubezpieczenia
Ubezpieczenia majątkowe w Warcie – gwarancja wypłaty odszkodowania i bezpieczeństwo w każdym przypadku

Najczęściej takie refleksje pojawiają się wtedy, gdy słyszymy w telewizji doniesienia o pożarach, zalaniach, wichurach, itp., które pozbawiają ludzi dachu nad głową, ale również w momencie, gdy do mieszkającego obok sąsiada, ktoś się włamał i splądrował mieszkanie. TUiR Warta SA przygotowało na takie nieprzewidziane okoliczności dwie oferty ubezpieczenia majątkowego, wśród których możemy wybrać, co chcemy ubezpieczyć a co nie.

Te dwa rodzaje ubezpieczenia mieszkań, to Warta Dom Plus oraz najlepszy pakiet ubezpieczenia majątkowego na polskim rynku, Warta Dom Komfort Plus. Produkty te różnią się ceną i zakresem ubezpieczenia.

Warta Dom Plus to ubezpieczenie, które idealnie nadaje się pod cesję dla banku. Jest niedrogie, a dzięki dużej możliwości konfiguracji przy dodawania ryzyk ubezpieczeniowych, jest produktem, które w swojej cenie, nie ma sobie równych na rynku.

Ubezpieczenie Warta Dom Komfort Plus jest produktem, który w standardzie zawiera formułę All Risk, to znaczy, że w swoim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, Warta odpowiada za wszystkie ryzyka, w tym za losowe jak i kradzież, prócz tych, które są w wyłączeniach.

Doskonałym dodatkiem, który występuje przy tych produktach, jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, tzw. OC w życiu prywatnym. Dodatek ten pozwala na zaspokojenie roszczeń, które wynikają z wyrządzenia szkody osobom i rzeczom trzecim. Działa na terenie całej Polski.

Dla Państwa wygody, stworzyliśmy i zamieściliśmy na stronie kalkulatory online, potrzebne do wyliczenia składki ubezpieczenia mieszkania lub domu. Podczas ich wypełniania, mają Państwo możliwość samodzielnego wyboru ryzyk oraz zakresu ubezpieczenia. Średnio wypełnienie takiego kalkulatora zajmuje 2 minuty.

Dzięki większym możliwościom udzielania zniżek, przysługujących jedynie agentom wyłącznym, przedstawiamy te ubezpieczenia w cenie, która znacznie różni się od ofert przeliczanych przez Internet, i to mocno. W zależności od kwoty, te różnice mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na tym na tym samym produkcie. Na poszczególnych podstronach, zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat tych dwóch ubezpieczeń.

Na zakończenie tej prezentacji chcemy jeszcze powiedzieć, że jeżeli będą Państwo szukać ubezpieczenia domu, to proszę pamiętać, że tak naprawdę to nie cena jest tu najważniejsza – zdajemy sobie sprawę z tego, że to często główne kryterium, którym kierują się nasi Klienci. Najważniejszym jest katalog wyłączeń i to, za co odpowiada dane Towarzystwo ubezpieczeniowe.

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest bardzo duży i zróżnicowany. Można kupić bardzo tanią polisę, za kilkadziesiąt złotych – tylko że tak naprawdę niewiele nam to da, bo będzie tyle wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia – że po prostu wywalimy pieniądze w błoto.

Stosunek jakości do ceny jest zawsze kompromisem. Nie należy liczyć, że to, co najtańsze, będzie nas chronić tak jak należy, zaś najdroższe produkty – po prostu przepłacamy za coś, co powinno i kosztuje mniej.

Gdyby nasunęły się Państwu jakieś pytania odnośnie ubezpieczeń mieszkań i domów oraz ubezpieczeń rolnych, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501-620-325 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska