Oceń naszą stronę
[Głosowano: 2 razy, Średnia ocena: 5]

Ubezpieczenie domu – niepotrzebny wydatek czy dzisiejsza konieczność? 

Majątek to nasz główny dorobek, na który, często zapożyczając się w banku, pracujemy niemal przez całe życie. Zapewne wiele osób z nas, zastanawia się czasami, czy takie ubezpieczenie jest potrzebne. Kto myślał o ubezpieczeniach domów wtedy, gdy w 1997 roku, latem, w całej Polsce przez ponad miesiąc padał deszcz. Ile osób wtedy straciło przez powódź swój dobytek nie otrzymując należnego odszkodowania?

Warta Ubezpieczenia
Ubezpieczenia majątkowe w Warcie – gwarancja wypłaty odszkodowania i bezpieczeństwo w każdym przypadku

Najczęściej takie refleksje pojawiają się wtedy, gdy słyszymy w telewizji doniesienia o pożarach, zalaniach, wichurach, itp., które pozbawiają ludzi dachu nad głową, ale również w momencie, gdy do mieszkającego obok sąsiada, ktoś się włamał i splądrował mieszkanie. TUiR Warta SA przygotowało na takie nieprzewidziane okoliczności dwie oferty ubezpieczenia majątkowego, wśród których możemy wybrać, co chcemy ubezpieczyć a co nie.

Te dwa rodzaje ubezpieczenia mieszkań, to Warta Dom Plus oraz najlepszy pakiet ubezpieczenia majątkowego na polskim rynku, Warta Dom Komfort Plus. Produkty te różnią się ceną i zakresem ubezpieczenia.

Warta Dom Plus to ubezpieczenie, które idealnie nadaje się pod cesję dla banku. Jest niedrogie, a dzięki dużej możliwości konfiguracji przy dodawania ryzyk ubezpieczeniowych, jest produktem, które w swojej cenie, nie ma sobie równych na rynku.

Ubezpieczenie Warta Dom Komfort Plus jest produktem, który w standardzie zawiera formułę All Risk, to znaczy, że w swoim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, Warta odpowiada za wszystkie ryzyka, w tym za losowe jak i kradzież, prócz tych, które są w wyłączeniach.

Doskonałym dodatkiem, który występuje przy tych produktach, jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, tzw. OC w życiu prywatnym. Dodatek ten pozwala na zaspokojenie roszczeń, które wynikają z wyrządzenia szkody osobom i rzeczom trzecim. Działa na terenie całej Polski.

Dla Państwa wygody, stworzyliśmy i zamieściliśmy na stronie kalkulatory online, potrzebne do wyliczenia składki ubezpieczenia mieszkania lub domu. Podczas ich wypełniania, mają Państwo możliwość samodzielnego wyboru ryzyk oraz zakresu ubezpieczenia. Średnio wypełnienie takiego kalkulatora zajmuje 2 minuty.

Dzięki większym możliwościom udzielania zniżek, przysługujących jedynie agentom wyłącznym, przedstawiamy te ubezpieczenia w cenie, która znacznie różni się od ofert przeliczanych przez Internet, i to mocno. W zależności od kwoty, te różnice mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na tym na tym samym produkcie. Na poszczególnych podstronach, zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat tych dwóch ubezpieczeń.

W naszym biurze, robimy jeszcze dodatkowo obowiązkowe ubezpieczenia budynków i OC rolnika. Zapraszamy wszelkie zainteresowane osoby, chcące wykupić polisę rolną. Można również wypełnić nasz kalkulator na OC rolnika i budynków z Warty.

Na zakończenie tej prezentacji chcemy jeszcze powiedzieć, że jeżeli będą Państwo szukać ubezpieczenia domu, to proszę pamiętać, że tak naprawdę to nie cena jest tu najważniejsza – zdajemy sobie sprawę z tego, że to często główne kryterium, którym kierują się nasi Klienci. Najważniejszym jest katalog wyłączeń i to, za co odpowiada dane Towarzystwo ubezpieczeniowe.

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest bardzo duży i zróżnicowany. Można kupić bardzo tanią polisę, za kilkadziesiąt złotych – tylko że tak naprawdę niewiele nam to da, bo będzie tyle wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia – że po prostu wywalimy pieniądze w błoto.

Stosunek jakości do ceny jest zawsze kompromisem. Nie należy liczyć, że to, co najtańsze, będzie nas chronić tak jak należy, zaś najdroższe produkty – po prostu przepłacamy za coś, co powinno i kosztuje mniej.

Gdyby nasunęły się Państwu jakieś pytania odnośnie ubezpieczeń mieszkań i domów oraz ubezpieczeń rolnych, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501-620-325 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska