Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna OC za szkody związane z wykonywaniem czynności zawodowych. Dotyczy szkód rzeczowych wyrządzonych na mieniu osób trzecich oraz strat finansowych osób trzecich, np. poniesienie wydatków czy  utracenie przychodu. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i musisz posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC zawodu, ten wpis jest dla Ciebie.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC zawodu – kto jest zobligowany do posiadania takiego ubezpieczenia?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC zawodu
Obowiązkowe ubezpieczenie OC zawodu – zapraszamy do kontaktu

Ubezpieczenia zawodowe, których posiadanie jest obligatoryjne, robimy w naszej agencji dla:

  • Doradca podatkowy;
  • Rzeczoznawca
  • Księgowy;
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami;
  • Zarządca nieruchomości.

Robimy również OC obowiązkowe dla innych zawodów, nie wymienionych tutaj, na podstawie wypełnionego wniosku oraz ankiety APK. Wysyłamy wtedy takie oferty do etatowych pracowników Warty i czekamy na odpowiedź zwrotną. Dla wymienionych wyżej zawodów, jesteśmy w stanie zrobić ofertę samodzielnie.

Zakres odpowiedzialności, wysokość sumy ubezpieczenia oraz sumy gwarancyjnej regulują odpowiednie przepisy prawa, które są właściwe dla danego zawodu. Osoby, dla których zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC zawodu jest niewystarczający, możemy rozszerzyć poprzez tzw. doubezpieczenie. W naszej agencji, tego typu ubezpieczenia oferujemy w niskiej cenie, a dodatkowo udzielamy zniżek, które wynikają z wyłączności.

Dla Państwa wygody, stworzyliśmy formularz do obliczenia składki na obowiązkowe ubezpieczenie zawodu. Pozwoli to na sprawne przygotowywanie ofert i szybkie zawieranie polis. Zapraszamy do skorzystania z narzędzia.

Sumy ubezpieczenia przy poszczególnych zawodach, prezentują się następująco:

  • doradcy podatkowi – kwota w zł. odpowiadająca sumie 10.000 €;
  • rzeczoznawcy – kwota w z. odpowiadająca sumie 25.000 €;
  • ksiąg rachunkowych – kw. odpowiadająca sumie 10.000 €;
  • pośrednika nieruchomości – kwota w zł. odpowiadająca sumie 25.000 €;
  • zarządcy nieruchomości – kwota w zł. odpowiadająca sumie 50.000 €

Dla pozostałych grup zawodowych, nie wymienionych na tej stronie, także jesteśmy w stanie przygotować ofertę. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów. Musimy tutaj też dodać, że warto rozszerzyć obowiązkowe ubezpieczenie OC o dobrowolne ubezpieczenie OC działalności gospodarczej. Tam, gdzie jest szkoda dotycząca OC zawodowego, nie zadziała ubezpieczenie dobrowolne, z kolei, tam, gdzie jest szkoda dotycząca ubezpieczenia dobrowolnego – nie zadziała OC obowiązkowe.

Zapraszam Państwa do kontaktu w zakresie obowiązkowego OC dla wyżej wymienionych zawodów, zarówno poprzez formularz kontaktowy, jak też pod numerem telefonu 501-620-325.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC zawodu – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska