Oceń naszą stronę
[Głosowano: 3 razy, Średnia ocena: 4.7]

Ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego, to oferta ubezpieczeniowa skierowana do przedsiębiorców, którzy zarobkowo prowadzą usługi transportowe, świadczone na terenie kraju jak i za granicą. Przedmiotem takiego ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna za szkody powstałe od momentu przyjęcia przesyłki towarowej do przewozu, aż do momentu wydania jej odbiorcy, tj.:

Kalkulator OC przewoźnika Drogowego
Kalkulator OC przewoźnika Drogowego – sprawdź, ile zapłacisz za polisę
  • szkody rzeczowe, polegające na utracie, ubytku lub uszkodzeniu przesyłki, powstałe w czasie pomiędzy przyjęciem przesyłki do przewozu, a jej wydaniem – zgodnie z art. 80 – 82 Ustawy Prawo Przewozowe;
  • szkody finansowe powstałe w wyniku opóźnienia w dostawie –  zgodnie z art. 83 ust. 1 Ustawy Prawo Przewozowe.

    Ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego
    Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego OCPD w Warcie – niskie ceny oraz wysokie sumy ubezpieczenia

W 2017 roku, Klienci zaczęli przechodzić do nas z ubezpieczeniami OCP z innych Towarzystw, gdzie często te polisy były tańsze. Dlaczego? Dlatego, że często spedytorzy, z uwagi na brak konkretnych klauzul w umowie oraz w obawie przed potencjalnymi problemami z wypłatami odszkodowań z OCP, nie dają zleceń firmom z tanim OCP. Wybór jest prosty. Albo mamy tanią polisę albo zarabiamy pieniądze.

W swojej ofercie, mamy również dla przewoźników, zajmujących się zarobkowym przewozem towarów, ubezpieczenie do licencji transportowej. więcej informacji znajdą Państwo pod tym linkiem: Ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika do licencji transportowej na przewóz towarów.

Kalkulator OC przewoźnika do licencji transportowej
Potrzebujesz licencji transportowej? Wypełnij formularz i oblicz, ile będzie kosztować ubezpieczenie do licencji transportowej na Twoje pojazdy

Polisę dotycząca ubezpieczenia OCPD międzynarodowego, możemy rozszerzyć o tzw. Kabotaż, który będzie potrzebny na terenie Niemiec. Dodatkowo, możemy rozszerzyć zakres ochrony polisy o:

  • odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe wskutek rabunku (rozboju),
  • odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe podczas przewozu żywych zwierząt,
  • odpowiedzialność cywilną z tytułu utraty lub uszkodzenia kontenera.

W przypadku, gdy firma przewozi materiały niebezpieczne typu ADR, możemy bezpłatnie rozszerzyć zakres ochrony polisy o OCPD z tytułu przewożenia materiałów niebezpiecznych. Najważniejszym z tego jest to, że zarówno za przewóz ADR-ów, elektroniki czy AGD, nie ma zwyżki – gdzie często w innych Towarzystwach Ubezpieczeniowych są to pozycje dodatkowo płatne. Tak samo dodawana jest bezpłatnie odpowiedzialność Warty za towar podczas załadunku i rozładunku.

Firmy, które potrzebują Ubezpieczenia OC Przewoźnika Drogowego, zarówno w zakresie transportu krajowego, jak i międzynarodowego, muszą mieć wykupione dwie polisy. Warto jest przeliczyć stawkę ubezpieczeniową przy ubezpieczeniu łączonym, gdyż często dużo lepiej wychodzą składki, niż robić dwie oddzielne polisy. Robimy takie polisy za pośrednictwem Centrali Warty – składki wtedy są bardzo atrakcyjne.

Dlaczego warto wybrać w naszym biurze ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego?

Ceny ubezpieczeń OCPD nie należą do najtańszych, ale dla firm, które chcą zaoszczędzić, polecamy, aby poświęcić pięć minut czasu na wypełnienie naszego Kalkulatora składki OC Przewoźnika. Dzięki temu, na podstawie otrzymanych od Państwa danych, w krótkim czasie wyliczymy składkę i zawnioskujemy do Warty o dodatkowe zniżki. W przypadku, gdy kalkulator wpłynie do nas w sobotę lub w niedzielę, na zniżki od Warty musimy czekać do poniedziałku – wtedy też przesyłamy Państwu ofertę ubezpieczeniową.

Kalkulator OC przewoźnika Drogowego
Kalkulator OC przewoźnika Drogowego – sprawdź, ile zapłacisz za polisę

Zdajemy sobie sprawę również z tego, że ubezpieczenia OCP w Warcie czasami nie są najtańszą pozycją na rynku. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby takie były. Niestety, jednak czasami nie jesteśmy w stanie przebić oferty innych Towarzystw. Różnica w cenie kilkuset złotych może być czynnikiem, który sprawi, że Klient nie wybierze naszej oferty, ale mieliśmy już takie przypadki w naszej agencji, w której to Klienci, pomimo tańszej oferty u konkurencji, wracali do nas.

Dlaczego? Dlatego, że niewiele Towarzystw ubezpieczeniowych może pochwalić się tak małym katalogiem wyłączeń i tak dużym zakresem standardowej ochrony jak, TUIR Warta. Towarzystwo wypłaca odszkodowania za różne szkody, gdzie inne Towarzystwa potrafią odmówić wypłaty odszkodowania.

Jeden z naszych obecnych Klientów, wybrał konkurencyjną ofertę, która była tańsza o 200 złotych, ale po tym, gdy miał szkodę na parkingu (ktoś mu uszkodził naczepę z towarem), nie otrzymał odszkodowania. Po tym zdarzeniu, Klient przyszedł do nas i wykupił droższą ofertę. Czasami warto wydać odrobinę więcej i po prostu spać spokojnie.

Dla firm, które prócz usług transportowych, świadczą usługi spedycyjno-logistyczne, przygotowaliśmy dodatkowe narzędzie, którym jest formularz ubezpieczenia OC spedytora.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie firmy transportowe pod numerem telefonu 501-620-325, lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Poniżej zamieszczamy Ogólne Warunki Ubezpieczenia:

WARTA OWU OC_operator transportowy

Ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska