Oceń naszą stronę
[Głosowano: 3 razy, Średnia ocena: 4.7]

Ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego, to oferta ubezpieczeniowa skierowana do przedsiębiorców, którzy zarobkowo prowadzą usługi transportowe, świadczone na terenie kraju jak i za granicą. Przedmiotem takiego ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna za szkody powstałe od momentu przyjęcia przesyłki towarowej do przewozu, aż do momentu wydania jej odbiorcy, tj.:

Kalkulator OC przewoźnika Drogowego
Kalkulator OC przewoźnika Drogowego – sprawdź, ile zapłacisz za polisę
 • szkody rzeczowe, polegające na utracie, ubytku lub uszkodzeniu przesyłki, powstałe w czasie pomiędzy przyjęciem przesyłki do przewozu, a jej wydaniem – zgodnie z art. 80 – 82 Ustawy Prawo Przewozowe;
 • szkody finansowe powstałe w wyniku opóźnienia w dostawie –  zgodnie z art. 83 ust. 1 Ustawy Prawo Przewozowe.

  Ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego
  Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego OCPD w Warcie – niskie ceny oraz wysokie sumy ubezpieczenia

Obecnie, na jednej polisie, możemy zrobić zarówno OCP krajowe, OCP międzynarodowe, z włączeniem krajów Wspólnoty Państw Niepodległych, OC w ruchu kabotażowym oraz OC spedytora.

Jeżeli ktoś potrzebuje samego kabotażu – robimy takie polisy jako samodzielne ryzyko – do tej pory był wymóg, gdzie by móc wykupić kabotaż, należało mieć wykupione OCP międzynarodowe. Teraz już nie ma takiego wymogu – możemy robić kabotaż jako oddzielną polisę.

W swojej ofercie, mamy również dla przewoźników, zajmujących się zarobkowym przewozem towarów, ubezpieczenie do licencji transportowej. więcej informacji znajdą Państwo pod tym linkiem: Ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika do licencji transportowej na przewóz towarów.

Kalkulator OC przewoźnika do licencji transportowej
Potrzebujesz licencji transportowej? Wypełnij formularz i oblicz, ile będzie kosztować ubezpieczenie do licencji transportowej na Twoje pojazdy

Polisę dotycząca ubezpieczenia OCPD międzynarodowego, możemy rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, które często są wymagane przez firmy spedycyjne, zlecające przewozy. Dodatkowe ryzyka, które mogą być włączone na polisie OCP przewoźnika, to

 • Klauzula braku poboru zaliczenia – tylko dla przewozów międzynarodowych
 • Rażące niedbalstwo
 • Użycie alkoholu/ narkotyków
 • Wydanie osobie nieuprawnionej
 • Deklaracja wartości – tylko dla przewozów międzynarodowych
 • Kwota specjalnego interesu – tylko dla przewozów międzynarodowych
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty dodatkowe przy szkodzie – dodatkowy limit na koszty uprzątnięcia/ utylizacji/ segregowania

W podstawie ubezpieczenia jest już ryzyko rabunku, gdzie wcześniej trzeba było to włączać dodatkową klauzulą. Tak samo, jak załadunek i rozładunek towarów, czy wtargnięcie do przestrzeni ładunkowej osób trzecich. Zmian na korzyść dla Klientów jest znacznie więcej – zapraszamy do kontaktu z nami.

W przypadku, gdy firma przewozi materiały niebezpieczne typu ADR, możemy rozszerzyć zakres ochrony polisy o OCPD z tytułu przewożenia materiałów niebezpiecznych. Najważniejszym z tego jest to, że zarówno za przewóz ADR-ów, elektroniki czy AGD, nie ma zwyżki – gdzie często w innych Towarzystwach Ubezpieczeniowych są to pozycje dodatkowo płatne. Tak samo dodawana jest bezpłatnie odpowiedzialność Warty za towar podczas załadunku i rozładunku.

Firmy, które potrzebują Ubezpieczenia OC Przewoźnika Drogowego, zarówno w zakresie transportu krajowego, jak i międzynarodowego, muszą mieć wykupione dwie polisy. Warto jest przeliczyć stawkę ubezpieczeniową przy ubezpieczeniu łączonym, gdyż często dużo lepiej wychodzą składki, niż robić dwie oddzielne polisy. Robimy takie polisy za pośrednictwem Centrali Warty – składki wtedy są bardzo atrakcyjne.

Dlaczego warto wybrać w naszym biurze ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego?

Ceny ubezpieczeń OCPD nie należą do najtańszych, ale dla firm, które chcą zaoszczędzić, polecamy, aby poświęcić pięć minut czasu na wypełnienie naszego Kalkulatora składki OC Przewoźnika. Dzięki temu, na podstawie otrzymanych od Państwa danych, w krótkim czasie wyliczymy składkę i zawnioskujemy do Warty o dodatkowe zniżki. W przypadku, gdy kalkulator wpłynie do nas w sobotę lub w niedzielę, na zniżki od Warty musimy czekać do poniedziałku – wtedy też przesyłamy Państwu ofertę ubezpieczeniową.

Kalkulator OC przewoźnika Drogowego
Kalkulator OC przewoźnika Drogowego – sprawdź, ile zapłacisz za polisę

Zdajemy sobie sprawę również z tego, że ubezpieczenia OCP w Warcie czasami nie są najtańszą pozycją na rynku. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby takie były. Niestety, jednak czasami nie jesteśmy w stanie przebić oferty innych Towarzystw. Różnica w cenie kilkuset złotych może być czynnikiem, który sprawi, że Klient nie wybierze naszej oferty, ale mieliśmy już takie przypadki w naszej agencji, w której to Klienci, pomimo tańszej oferty u konkurencji, wracali do nas.

Dlaczego? Dlatego, że niewiele Towarzystw ubezpieczeniowych może pochwalić się tak małym katalogiem wyłączeń i tak dużym zakresem standardowej ochrony jak TUIR Warta. Ponadto, dodatki takie jak rabunek, załadunek i rozładunek towaru, kontener – to są elementy zaszyte w podstawie ubezpieczenia, gdzie u innych bywa, że to musi być dodatkowo włączane do polisy i dodatkowo płatne.

Dla firm, które prócz usług transportowych, świadczą usługi spedycyjno-logistyczne, przygotowaliśmy dodatkowe narzędzie, którym jest formularz ubezpieczenia OC spedytora.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie firmy transportowe pod numerem telefonu 501-620-325, lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska