Oceń naszą stronę
[Głosowano: 3 razy, Średnia ocena: 4]

Ubezpieczenie turystyczne Warta TRAVEL, to oferta ubezpieczenia, dedykowana dla osób, które są aktywne i lubią spędzać swój wolny czas na wakacyjnych wyjazdach za granicą oraz w kraju. Jest to również opcja ubezpieczenia dla ludzi, którzy wyjeżdżają za granicę do pracy.

Ubezpieczenie kierowane jest do osób indywidualnych, oraz firm.

Koszty takiego ubezpieczenia są relatywnie niewielkie, a w przypadku, gdy trzeba będzie pilnie skorzystać z ubezpieczenia – nie będzie problemu z zaspokojeniem roszczeń np. szpitala. W ramach tego ubezpieczenia, można dobrać taki zakres ochrony, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Polisę możemy zawrzeć na okres od jednego dnia do pełnego roku.

Jedziesz na wycieczkę? Pomyśl o ubezpieczeniu Warta TRAVEL

Ubezpieczenie turystyczne Warta TRAVEL
Ubezpieczenie turystyczne Warta TRAVEL – bardzo szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej dla podróżnych na rynku

Jadąc na długo wyczekiwany wyjazd,z reguły nie myślimy o tym, że możemy w jego trakcie potrzebować nagłej pomocy. Jednym z rozwiązań takich problemów, jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. W skład produktu, który Państwu oferujemy, wchodzą następujące świadczenia:

  • pokrycie kosztów leczenia do maksymalnej wysokości 2 mln zł – dostępne w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej;
  • pokrycie kosztów (bez limitu) które wiążą się z przewiezieniem z miejsca wypadku do szpitala, lub powrotu do Polski;
  • wypłata świadczenia w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci na wskutek nieszczęśliwego wypadku;
  • pakiet Assistance, w skład którego wchodzi transport osoby ubezpieczonej, pomoc medyczna, poszukiwanie i ratownictwo, pomoc prawna oraz możliwość wcześniejszego powrotu np. w przypadku choroby lub śmierci kogoś bliskiego oraz inne, widoczne w OWU świadczenia
  • wysokie kwoty odszkodowania na rzecz osób trzecich z ubezpieczenia OC – opcja przydatna w przypadku osób wyjeżdżających na narty – o wypadki na stoku nietrudno;
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego,
  • Kontynuacja leczenia szpitalnego w RP,
  • Zniesienie udziału własnego w wynajętym pojeździe (do sumy 5 tys. zł),
  • Pakiet bezpieczny dom: ubezpieczenie mienia pozostawionego w RP na czas podróży.

JJeżeli urlop za granicą jest już zaplanowany – radzimy nie zastanawiać się zbyt długo i wykupić polisę turystyczną Warta Travel i zwiedzać świat bezpiecznie! Otrzymamy pomoc w razie potrzeby nawet w najdalszych zakątkach świata bez obawy o finanse czy nieznajomość języka.

Jedziesz do pracy za granicę? Pomyśl o naszym ubezpieczeniu Warta TRAVEL

Ubezpieczenie Warta Travel
Jedziesz do pracy za granicę? Pomyśl o ochronie, jaką da Ci Warta TRAVEL

Dobra polisa turystyczna, chroni również osoby, które są za granicą kraju i pracują. Nasze ubezpieczenie zadziała podczas zdarzeń, do których może dojść podczas wykonywania pracy, a także w życiu prywatnym. Są to nagłe zachorowania, nieszczęśliwe wypadki czy następstwa chorób przewlekłych. W ramach polisy Warta Travel można się ubezpieczyć bez względu na to czy wyjazd jest do – pracy  fizycznej  czy umysłowej, bez względu na rodzaj umowy o pracę.

W przypadku pracy umysłowej i większości prac fizycznych (w tym usług pielęgniarskich, opieki nad dziećmi i seniorami czy prac w gastronomii, hotelarstwie lub turystyce) ochrona zapewniona jest już w podstawowym zakresie  ubezpieczenia. Rozszerzenia wymagają tylko nieliczne rodzaje pracy, a są to prace w przemyśle: wydobywczym, budowniczym, transportowym  (transport ciężarowy pow. 3,5 ton) czy drzewnym (w tym przy wycince drzew). W takiej sytuacji konieczne jest rozszerzenie umowy o “wykonywanie pracy o zwiększonym ryzyku“.

Polisa Warta Travel zapewnia ochronę na dowolny okres: od jednego dnia do nawet całego roku. Ubezpieczenie działa na terenie całego świata z USA lub bez USA – w zależności od wskazanych krajów wyjazdu, zgodnie z wybranym zakresem terytorialnym. Warto też podkreślić poniższe atuty Warta Travel, które mogą być szczególnie ważne dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę:

 • leczenie następstw chorób przewlekłych w zakresie podstawowym (podczas gdy na rynku często jest to dodatkowy koszt, nawet 100-200 proc.);
 • koszty leczenia nawet do 2 mln zł, suma ubezpieczenia w tym przypadku jest szczególnie ważna ze względu na wysokie koszty usług medycznych za granicą, polisa zapewnia pokrycie kosztów leczenia w większości przypadków bez angażowania pieniędzy klienta (do wysokości wybranej sumy ubezpieczenia);
 • pełny pakiet usług assistance, np. nielimitowany transport ubezpieczonego (w tym transport zwłok bez względu na przyczynę zgonu), odwiedziny osoby wskazanej, czy pakiet pandemia;
 • duży wybór ryzyk dodatkowych, w tym m.in. NNW, OC w życiu prywatnym, kontynuacja leczenia powypadkowego w Polsce, czy ubezpieczenie bagażu podróżnego.

 

Ubezpieczenie podróżne a Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Wyjeżdżając na wymarzony urlop, często sądzimy, że w przypadku gdy się nam coś stanie, powierzymy swoje zdrowie oraz zdrowie swojej rodziny, ochronie, którą daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest to dobra opcja ochrony, gdyż zapewnia dostęp do publicznej służby zdrowia, na takich zasadach, jakie obowiązują w danym Państwie.

Niestety, EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia w placówkach publicznych, często wymagane jest częściowe pokrycie kosztów leczenia. W przypadkach, gdy nie mamy możliwości skorzystania z opieki lekarskiej w publicznej służbie zdrowia, zmuszeni jesteśmy do  skorzystania z prywatnej opieki lekarskiej. EKUZ w tym przypadku nie zadziała – nie obejmuje bowiem leczenia w prywatnych środkach medycznych.

Zadziała tutaj polisa Warta Travel Plus, która pozwoliła na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci wysokich kosztów leczenia i transportu medycznego do kraju. Pod tym linkiem zamieszczamy podstawowe różnice pomiędzy kartą EKUZ a ubezpieczeniem podróżnym.

Elementy dodatkowe, które występują przy ubezpieczeniu Warta TRAVEL

W ramach dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej można wybrać m.in.:

  • Uprawianie sportów zimowych – rozszerzenie umowy o amatorskie uprawianie sportów,
  • Uprawianie sportów ekstremalnych;
  • Wykonywanie pracy o zwiększonym ryzyku, (większość wykonywanych zawodów jest w podstawie ubezpieczenia)
  • Działania wojenne.

Ubezpieczenie turystyczne Warta TRAVEL zapewnia Państwu komfort beztroskiego podróżowania. Polisa jest ważna na całym świecie, więc nie jest ważne, czy spędzają Państwo urlop w kraju czy za granicą. Polisa nie jest droga, a wyjeżdżając na urlop, warto mieć ją ze sobą, żeby później nie martwić się o to, skąd wziąć pieniądze na leczenie.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501-620-325 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Po więcej informacji na temat tego produktu, zapraszamy do kontaktu z nami lub na stronę widoczną w tym miejscu.

Ubezpieczenie turystyczne Warta TRAVEL – Ubezpieczenia Biała Podlaska