Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus, to oferta ubezpieczenia, dedykowana dla osób, które są aktywne i lubią spędzać swój wolny czas na wakacyjnych wyjazdach za granicą oraz w kraju. Jest to również opcja ubezpieczenia dla ludzi, którzy wyjeżdżają za granicę do pracy.

Koszty takiego ubezpieczenia są niewielkie, a w przypadku, gdy trzeba będzie skorzystać z ubezpieczenia – nie będzie problemu z zaspokojeniem roszczeń np. szpitala. W ramach tego ubezpieczenia, można dobrać taki zakres ochrony, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus
Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus – najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej dla podróżnych na rynku

W jakim zakresie chroni ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus?

W skład ubezpieczenia Warta Travel Plus, wchodzą następujące świadczenia:

  • pokrycie kosztów leczenia do maksymalnej wysokości 1 mln zł – dostępne w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej;
  • pokrycie kosztów (bez limitu) które wiążą się z przewiezieniem z miejsca wypadku do szpitala, lub powrotu do Polski;
  • wypłata świadczenia w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci na wskutek nieszczęśliwego wypadku;
  • pakiet Assistance, w skład którego wchodzi transport osoby ubezpieczonej, pomoc medyczna, poszukiwanie i ratownictwo, pomoc prawna oraz możliwość wcześniejszego powrotu np. w przypadku choroby lub śmierci kogoś bliskiego;
  • wysokie kwoty odszkodowania na rzecz osób trzecich z ubezpieczenia OC – opcja przydatna w przypadku osób wyjeżdżających na narty – o wypadki na stoku nietrudno.

Ubezpieczenie podróżne a Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Wyjeżdżając na wymarzony urlop, często sądzimy, że w przypadku gdy się nam coś stanie, powierzymy swoje zdrowie oraz zdrowie swojej rodziny, ochronie, którą daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest to dobra opcja ochrony, gdyż zapewnia dostęp do publicznej służby zdrowia, na takich zasadach, jakie obowiązują w danym Państwie.

Niestety, EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia w placówkach publicznych, często wymagane jest częściowe pokrycie kosztów leczenia. W przypadkach, gdy nie mamy możliwości skorzystania z opieki lekarskiej w publicznej służbie zdrowia, zmuszeni jesteśmy do  skorzystania z prywatnej opieki lekarskiej. EKUZ w tym przypadku nie zadziała – nie obejmuje bowiem leczenia w prywatnych środkach medycznych.

Zadziała tutaj polisa Warta Travel Plus, która pozwoliła na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci wysokich kosztów leczenia i transportu medycznego do kraju.

Aby nie być gołosłownym, przedstawimy Państwu przykłady, w których zadziałało ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus, które pomogło pokryć koszty leczenia.

29-latek w hotelowym basenie na Wyspach Kanaryjskich

Ubezpieczony złamał rdzeń kręgowy i stłukł kończyny. Musiał być przetransportowany do prywatnego szpitala, a później do szpitala uniwersyteckiego, gdzie był operowany. Spędził w szpitalu 15 dni, a następnie lotem sanitarnym został przewieziony do Polski, gdzie kontynuowano jego leczenie. Koszt jego transportu, hospitalizacji, a także odwiedzin bliskiej osoby łącznie wyniósł 136.250,34 zł. Jedynie koszt hospitalizacji w szpitalu uniwersyteckim pokrył EKUZ.

22-latek wypoczywający w Grecji

Ubezpieczony miał wypadek rowerowy. Musiał być hospitalizowany z powodu urazu kręgosłupa. Po ustabilizowaniu stanu zdrowia zorganizowano jego transport do Polski. Całkowity koszt wszystkich świadczeń wyniósł 48.109,84 zł.

34-latka podczas wypoczynku narciarskiego w Austrii

Ubezpieczona doznała wielołamowego złamania nogi. Była transportowana przez ratowników toboganem, a następnie ambulansem do szpitala. Złamanie wymagało operacji i kobieta musiała spędzić w szpitalu 5 dni. Po hospitalizacji została przetransportowana ambulansem do domu w Polsce. Część kosztów hospitalizacji pokrył EKUZ, jednak Warta dopłaciła do przekroczonych kosztów pobytu w szpitalu 290,81 złotych. Do tego pokryliśmy zakup kul (101,38 złotych), koszt transportu do Polski (6.337,50 zł), a także transport do szpitala (1.038, 62 złote).

W tym miejscu, mogą Państwo zobaczyć jakie są orientacyjne ceny leczenia najczęstszych letnich kontuzji w krajach europejskich, do których chętnie wyjeżdżają Polacy.

Elementy dodatkowe, które występują przy ubezpieczeniu Warta Travel Plus

W ramach dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej można wybrać m.in.:

  • wyjazd na narty – rozszerzenie umowy o amatorskie uprawianie sportów, oraz specjalny pakiet Ski Plus, czyli zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego, refundacja kosztów niewykorzystanego karnetu uprawniającego do korzystania z wyciągów narciarskich, świadczenie rekompensujące zamknięcie tras zjazdowych;

   Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus
   Mając ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus, możesz się martwić tylko o pogodę
  • wyjazd z rodziną – dodatkowe usługi Assistance Super, przewidujące m.in. zapewnienie opieki nad dziećmi w razie choroby lub wypadku rodziców czy organizację i pokrycie kosztów powrót osób bliskich (np. dzieci czy współmałżonka);
 • wyjazd za granicę do pracy – rozszerzenie ochrony dające gwarancję pokrycia kosztów leczenia powstałych w następstwie zdarzeń związanych z wykonywaniem pracy.

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus zapewnia Państwu komfort beztroskiego podróżowania. Polisa jest ważna na całym świecie, więc nie jest ważne, czy spędzają Państwo urlop w kraju czy za granicą. Polisa nie jest droga, a wyjeżdżając na urlop, warto mieć ją ze sobą, żeby później nie martwić się o to, skąd wziąć pieniądze na leczenie.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501-620-325 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel Plus – Ubezpieczenia Biała Podlaska