Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

Ubezpieczenie Warta Autocasco AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które powstaje przez zawarcie umowy z Towarzystwem, będącym podstawowym źródłem praw i obowiązków obu stron. Wygasa ona automatycznie, gdy okres ochrony dobiega końca, lub w momencie nieopłacenia kolejnej raty składki. W przypadku, gdy kupią Państwo pojazd, który ma opłaconą polisę OC i AC, na nowo nabywcę przechodzi tylko i wyłącznie sama polisa OC.

Ubezpieczenie Warta AutoCasco
Ubezpieczenie Warta AutoCasco – pełna ochrona auta przed przykrymi sytuacjami na drodze

Warianty ubezpieczenia Warta AutoCasco

W Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA, w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, oferujemy dwa warianty Ubezpieczenia Warta AutoCasco: Standard i Komfort, które różnią się zakresem ochrony i ceną.

Te warianty oparte są na formule All Risks. Oznacza to, że umowa, nawet w podstawowej wersji, obejmuje wszystkie ryzyka, takie jak np. wypadek, powódź, kradzież, itp., oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Dzięki temu, to Towarzystwo ubezpieczeniowe będzie musiało Państwu udowodnić, że dana szkoda nie jest objęta ochroną ubezpieczeniową.

Różnice na temat tych dwóch produktów zostały przedstawione w tabeli poniżej.

Ubezpieczenie Warta AutoCasco
Ubezpieczenie Warta AutoCasco – pełnowymiarowa ochrona Twojego pojazdu

Jak wyglądają odszkodowania AutoCasco

Każdy kierowca, posiadający ubezpieczenie Warta AutoCasco, otrzymuje gwarancję, że nawet w przypadku niewielkiego uszkodzenia samochodu, otrzyma odszkodowanie. Jeżeli użytkownikiem pojazdu ma by doświadczony kierowca, w podstawowej umowie nie ma zapisu, dotyczącego potrąceń kwoty odszkodowania, tzw. udziału własnego. Oznacza to, że kiedy wyliczone odszkodowanie ma wynieść np. 10 tys. zł, to taka kwota zostanie zwrócona właścicielowi auta.

Kolejną korzyścią dla Państwa jest brak franszyzy integralnej – Warta pokrywa koszty naprawy każdego uszkodzenia, np. urwanego lusterka czy zarysowanego zderzaka. Gdy franszyza wynosi np. 300 zł, to jeśli koszty naprawy nie przekroczą tej kwoty, ubezpieczyciel nie zapłaci za naprawę. Straci się wtedy czas na spotkanie z likwidatorem i zgłoszenie szkody, tylko po to, żeby dowiedzieć się na koniec, że koszt naprawy to 280 zł i wypłaty nie będzie. W Warcie, otrzymają Państwo odszkodowanie, nawet jeżeli jego wysokość będzie wynosić 100 zł.

Ubezpieczenie AC a zniżki

Osoby, które mają AC w Warcie, w przypadku wypłaty odszkodowania, nie tracą zniżek na wznowienie polisy. Jest to możliwe dzięki opcji, którą jest gwarancja ochrony zniżek po szkodzie. W zależności od wybranego wariantu AC jest to opcja bezpłatna lub dostępna za niewielką dodatkową opłatą.

Ubezpieczenie Warta AutoCasco
Ubezpieczenie Warta AutoCasco – ochrona w każdym możliwym przypadku

Musimy tu jeszcze dodać, że jeżeli w jednym roku będzie szkoda, z której zostanie wypłacone z polisy AC odszkodowanie – zostanie to odnotowane w bazie szkód Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli zostaną Państwo w Warcie – na kolejne ubezpieczenie na ten pojazd nie tracą Państwo zniżek. Ale w przypadku zmiany ubezpieczyciela – na pozornie tańszego – zostaną naliczone większe opłaty za OC i AC.

Dla osób, które zdecydują się na ubezpieczenie AC w naszej agencji, posiadamy dodatkowe zniżki wynikające z wyłączności oraz negocjujemy z Wartą o kolejne upusty cenowe na Państwa pojazd. W przypadku, gdyby pojawiły się jakieś pytania, prosimy o kontakt pod nr tel. 501-620-325 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Ubezpieczenie Warta AutoCasco – Ubezpieczenia Biała Podlaska