Oceń naszą stronę
[Głosowano: 2 razy, Średnia ocena: 3]

Ubezpieczenie Warta AUTOCASCO AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które powstaje przez zawarcie umowy z Towarzystwem, będącym podstawowym źródłem praw i obowiązków obu stron. Wygasa ona automatycznie, gdy okres ochrony dobiega końca, lub w momencie nieopłacenia kolejnej raty składki. W przypadku, gdy kupią Państwo pojazd, który ma opłaconą polisę OC i AC, na nowo nabywcę przechodzi tylko i wyłącznie sama polisa komunikacyjna OC.

Warianty ubezpieczenia Warta AUTOCASCO

Ubezpieczenie komunikacyjne Warta OC Komfort
Ubezpieczenie komunikacyjne Warta OC Komfort – pewność i gwarancja ochrony w każdym przypadku

Robiąc polisy komunikacyjne Autocasco, w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, oferujemy dwa warianty tego produktu: Standard i Komfort, które różnią się zakresem ochrony i ceną.

Te warianty oparte są na formule All Risks. Oznacza to, że umowa, nawet w podstawowej wersji, obejmuje wszystkie ryzyka, takie jak np. wypadek, powódź, kradzież, itp., oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Polisa jest wtedy oczywiście nieco droższa, niż wersja podstawowa takiego ubezpieczenia, ale zakres ochrony jest nieporównywalnie szerszy.

Różnice na temat tych dwóch produktów zostały przedstawione w tabeli poniżej.

Jak wyglądają odszkodowania AUTOCASCO

Każdy kierowca, posiadający ubezpieczenie Warta AUTOCASCO , otrzymuje gwarancję, że nawet w przypadku niewielkiego uszkodzenia samochodu, otrzyma odszkodowanie. Jeżeli użytkownikiem pojazdu ma by doświadczony kierowca, w podstawowej umowie nie ma zapisu, dotyczącego potrąceń kwoty odszkodowania, tzw. udziału własnego. Oznacza to, że kiedy wyliczone odszkodowanie ma wynieść np. 10 tys. zł, to taka kwota zostanie zwrócona właścicielowi auta.

Kolejną korzyścią dla Państwa jest brak franszyzy integralnej – Warta pokrywa koszty naprawy każdego uszkodzenia, np. urwanego lusterka czy zarysowanego zderzaka. Gdy franszyza wynosi np. 300 zł, to jeśli koszty naprawy nie przekroczą tej kwoty, ubezpieczyciel nie zapłaci za naprawę. Straci się wtedy czas na spotkanie z likwidatorem i zgłoszenie szkody, tylko po to, żeby dowiedzieć się na koniec, że koszt naprawy to 280 zł i wypłaty nie będzie. W Warcie, otrzymają Państwo odszkodowanie, nawet jeżeli jego wysokość będzie wynosić 100 zł.

Co ze zniżkami na AC?

W przypadku AutoCasco, mamy możliwość wykupienia ochrony zniżek dla tego ryzyka. W zależności od wybranego wariantu AC jest to opcja wliczona w koszty polisy lub lub jest to dodatek, dostępny za niewielką dodatkową opłatą. Jest to opcja dostępna w cenie ubezpieczenia wariantu Autocasco Komfort, w Warta AC Standard i HDI AC Serwis można ją dokupić jako osobne ryzyko.

Musimy tu jeszcze dodać, że jeżeli w jednym roku będzie szkoda, z której zostanie wypłacone z polisy AC odszkodowanie – zostanie to odnotowane w bazie szkód Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli zostaną Państwo w Warcie – na kolejne ubezpieczenie na ten pojazd nie tracą Państwo zniżek. Ale w przypadku zmiany ubezpieczyciela – zostaną naliczone większe opłaty za ryzyko, z którego zgłoszona była szkoda. Czyli jak była szkoda z OC – to idąc do innego towarzystwa, mamy wyższą składkę, jak z AC – to to samo, w innym towarzystwie z będziemy traktowani jako szkodowi.

Jeżeli wysokość odszkodowania przekracza przyznany limit na OC (5 tys. w Warcie w pierwszym roku na jedną szkodę lub 2 tys. zł w HDI w pierwszym roku na jedną szkodę – to nawet na wznowienie mamy wyższą składkę. Należy o tym pamiętać.

 Po więcej informacji, zachęcamy do kliknięcia w poniższy link, w którym jest szerzej o ubezpieczeniu komunikacyjnym komunikacyjnym Warty a w tym miejscu: ubezpieczenie komunikacyjne w HDI.

Dla osób, które zdecydują się na ubezpieczenie AC w naszej agencji, posiadamy dodatkowe zniżki wynikające z wyłączności oraz negocjujemy z Wartą o kolejne upusty cenowe na Państwa pojazd. W przypadku, gdyby pojawiły się jakieś pytania, prosimy o kontakt pod nr tel. 501-620-325 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Ubezpieczenie Warta AUTOCASCO – Ubezpieczenia Biała Podlaska