Czym się kierować wybierając ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

Temat, którym jest ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego, wraca cyklicznie w sytuacjach, w których na wskutek anomalii pogodowych czy też zdarzeń, wynikłych z winy człowieka, dochodzi do tragedii w postaci zniszczonego mienia. Dlatego też ten wpis postanowiliśmy poświęcić zagadnieniu dotyczącym przesłanek, którymi się należy kierować wybierając ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Sposoby na tanie ubezpieczenie mieszkania
Dom to nie tylko mury! Nie ryzykuj utraty swojego dobytku – wybierz ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego w Warcie

W sezonie letnim, w miesiącu lipcu i sierpniu, przychodzą Państwo do naszego biura znacznie częściej żeby zgłosić szkodę spowodowaną opadami deszczu, gradobiciem, wiatrem niż w pozostałych częściach roku. Tak samo jest ze szkodami, które spowodowane są przejściem burzy. Te szkody najczęściej dotyczą przepięć, w których efekcie możemy stracić całą elektronikę w domu – telewizor, lodówkę, pralkę, itp.

Piorun nie musi uderzyć bezpośrednio w dom czy blok, wystarczy, że uderzy gdzieś w okolicy. Doświadczył tego jeden z naszych pracowników, któremu kilka lat temu, po burzy uszkodził się komputer. Taka strata oznacza duże wydatki, tymczasem warto wiedzieć, że nie każde ubezpieczenie mieszkaniowe daje ochronę na wypadek szkód przepięciowych.

Jest to często opcja dodatkowo płatna. W ubezpieczeniach mieszkaniowych Warty ochrona na wypadek przepięć zawarta jest w podstawowym zakresie, dzięki czemu można odzyskać koszty naprawy lub zakupu nowego sprzętu bez dodatkowej dopłaty. Dlatego też warto rozważyć wszelkie za i przeciw temu, by posiadać naprawdę dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Dlaczego potrzebujemy mieć dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego?

Wbrew pozorom, tytuł tego nagłówka nie jest przypadkowy. Ile razy w telewizji słyszymy o przypadkach, w których doszło do zniszczenia domu lub mieszkania? Ile razy słyszymy lament i płacz właścicieli zniszczonych gospodarstw o tym, że na odbudowę mienia otrzymają od Państwa zapomogę w wysokości 6000 złotych? I w jaki sposób za taką kwotę odbudować dom czy mieszkanie?

Pytań jest dużo i niestety, zdarzają się jeszcze w Polsce przypadki, gdy na wskutek działania sił żywiołów, zostaje zniszczony dobytek życia. Chciałoby się wtedy powiedzieć, że na odbudowę domu ludzie mogą dostać pieniądze od towarzystwa, w którym była ubezpieczona posesja. Tak, ale często tacy ludzie nie mają takiej polisy lub często mają polisy, które nie chronią ich we właściwy sposób.

Rynek polis komunikacyjnych OC nauczył nas, że ma być przede wszystkim tanio. OC jednak samo w sobie nie jest tanie, ale z doświadczenia wiemy, że Klienci szukają tanich polis.

Przychodząc do naszego biura po ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego, już od progu słyszymy, że ma być tanio i dobrze. Czasami, mając gorszy dzień, chcielibyśmy odpowiadać Klientom w ten sposób, że po co im dwie polisy na ubezpieczenie mieszkania, czyli tania oraz dobra? Na szczęście jednak tak nie robimy, gdyż jest to nieprofesjonalne.

Kalkulator ubezpieczenia domu
Oblicz składkę na swoje ubezpieczenie domu lub mieszkania – wypełnij nasz kalkulator i czekaj na naszą ofertę.

W przeważającej większości przypadków, edukujemy naszych Klientów o tym, że w dzisiejszym wszędobylskim zalewie byle jakości za najniższą możliwie cenę, wybór najtańszej możliwie opcji ochrony mieszkania, nie jest koniecznie dobrym rozwiązaniem. Co z tego, że kupimy tanią polisę, a zakres ochrony, lub raczej wyłączenia, które są w ogólnych warunkach takiego ubezpieczenia, sprawią, że pomimo iż mamy wykupioną polisę ubezpieczenia domu (tanią), zaczniemy rozglądać się za taką, która da nam przyzwoitą ochronę.

Ubezpieczenie domu to nie ubezpieczenie OC, że potrzebujemy najtańszego, nie. Polisa ubezpieczeniowa, która dotyczy ubezpieczenia domu, ma nam zapewnić odszkodowanie w należnej wysokości w razie wystąpienia szkody. Jej zakres ma być dobrany do konkretnej sytuacji i ma mieć niewiele wyłączeń. Byle jaka polisa nie jest nam potrzebna – ubezpieczamy przecież swój dobytek, majątek, na który nieraz ciężko pracowaliśmy całe życie! Wszyscy szukamy jakości za jak najniższą cenę, ale czasami po prostu tak się nie da.

Powody, dla których warto wykupić lepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego

Na podstawie zdobytego doświadczenia zawodowego, wszystkim Klientom, przychodzącym do naszego biura przeliczyć składkę i zawrzeć polisę na ubezpieczenie domu, proponujemy dwie opcje. Opcję tańszą i droższą.

Kalkulator ubezpieczenia domu
Oblicz składkę na swoje ubezpieczenie domu lub mieszkania – wypełnij nasz kalkulator i czekaj na naszą ofertę.

Opcja tańsza, to ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego Warta Dom, opcja droższa, to oferta Warta Dom Komfort. Te oba produkty, mają ten sam podstawowy zakres ochrony, obejmujący zdarzenia losowe oraz kradzież, Warta Dom Komfort, zawiera ochronę od ryzyk nienazwanych (opcja ochrony allrisk), czyli wszystkich innych niż deszcz, ogień, grad, itp. Za każdym razem proponujemy po prostu Klientom szerszy pakiet ochronny, nie dlatego żeby więcej Klient zapłacił, nie. Dlatego, że w razie szkody, której nie ma w ryzykach standardowych, Towarzystwo zdecydowanie częściej wypłaci odszkodowanie.

Nie powiemy oczywiście, że zawsze ta wypłata odszkodowania będzie, nie, ale ryzyko, że jej nie będzie, jest zdecydowanie mniejsze, niż przy wykupowaniu ubezpieczenia standardowego, od tak zwanych ryzyk nazwanych.

Ryzyka niestandardowe to np. takie:

  • odpadnięcie tynku z sufitu;
  • poprzegryzanie kabli w domu przez gryzonie;
  • kuny w poszyciu dachowym;
  • rozbicie okien przez ptaki;
  • zniszczenie dachówki przez ptasie odchody;
  • roboty drogowe prowadzone w niedalekiej odległości od domu i popękanie ścian;
  • dewastacja elewacji przez ptaki;
  • wypadnięcie drzwi lub okien wraz z ościeżnicą na wskutek podmuchu wiatru;
  • uszkodzenie drzwi wejściowych przez zwierzęta, itp.

Przykładów zdarzeń, za które Klienci dostają zwrot pieniędzy, można by podawać bardzo dużo. Chodzi o to, że przy tego typu szkodach niestandardowych, Ci wszyscy ludzie nie otrzymaliby odszkodowania, wybierając standardowy zakres ubezpieczenia, z ryzykami nazwanymi. Mając ubezpieczenie w najszerszym z możliwych wariantów, za takie nietypowe szkody, których nie ma w wyłączeniach w OWU, są wypłacane odszkodowania.

Nie za wszystko jednak można otrzymać odszkodowanie. Głównymi wyłączeniami, które wpływają na odmowę wypłaty odszkodowania, są szkody, które spowodujemy umyślnie bądź będziemy znajdować się pod wpływem środków odurzających. Jednak takich szkód jest bardzo mało, znacznie częściej pojawiają się te, które powstają na wskutek działania sił żywiołów.

Co dostajemy dodatkowo od Ubezpieczyciela?

Jest jeszcze jeden aspekt, który powinien przemawiać za tym, by wybierać szerszy zakres ochrony polisy ubezpieczeniowej. Chcąc ubezpieczyć dodatkowo np. ruchomości od kradzieży, czy stałe elementy domu lub mieszkania od kradzieży, podajemy osobne pozycje na polisie, dodatkowo płatne.

W szerokim wariancie ubezpieczenia, wystarczy podać jakąś sumę przy ruchomościach i automatycznie będą one chronione w zakresie allrisk, zarówno od zdarzeń losowych jak i od kradzieży. Przy ubezpieczeniu murów opcja ochrony od kradzieży i dewastacji jest w standardzie!

Jeżeli pozwala nam na to portfel, warto rozważyć zakup ubezpieczenia domu lub mieszkania z opcją ochrony na 3 lata. Jest to korzystne dla tego, iż z reguły Towarzystwa dodają dodatkowy zakres, niedostępny w ramach rocznych polis. Jest to o tyle dobra opcja, że w razie szkody – nasza składka za ubezpieczenie domu lub mieszkania nie wzrośnie przez 3 lata! Dodatkowo, z reguły jest tak, że wybierając u danego Ubezpieczyciela polisę 3-letnią, po rozłożeniu na równe raty, płatne przez 3 lata, wychodzi nieco taniej, niż za polisę roczną.

Dodatkowo, bardzo przydatną opcją w ubezpieczeniach mieszkaniowych jest jest możliwość korzystania z usług Assistance. Dzięki niej, w sytuacjach awaryjnych, takich jak zalanie mieszkania, Towarzystwo zorganizuje i opłaci interwencję hydraulika, który naprawi np. pęknięty zawór, a jeśli szalejąca wichura zerwie rynnę, zorganizuje usługę dekarza.

Kalkulator ubezpieczenia domu
Oblicz składkę na swoje ubezpieczenie domu lub mieszkania – wypełnij nasz kalkulator i czekaj na naszą ofertę.

Mamy nadzieję, że artykuł pokazał Państwu, że nie warto szukać pozornych oszczędności na tanim ubezpieczeniu mieszkania lub domu. Jeżeli zaszłaby konieczność przeliczenia składek na ubezpieczenie Warta Dom lub Warta Dom Komfort, prosimy skorzystać z jednego z dwóch formularzy, dotyczących ubezpieczenia domu lub mieszkania.

Za pomocą tych narzędzi, poznają Państwo cenę ubezpieczenia, a dodatkowo pracownik wysyłający Państwu kalkulacje, wyśle Państwu aktualne Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Można również korzystać z zakładki kontakt lub dzwoniąc pod numer 501-620-325. Zapraszamy.

Czym się kierować wybierając ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska