Czym powinno charakteryzować się najlepsze ubezpieczenie grupowe – czyli dlaczego warto mieć grupówkę w pracy

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 0 razy, Średnia ocena: 0]

W tym wpisie, zastanowimy się wspólnie, jakie cechy powinno mieć najlepsze ubezpieczenie grupowe w pracy i dlaczego warto przystąpić do niego przystąpić. Powiemy też, jakie korzyści dają takie ubezpieczenia dla pracowników i prawodawców.

Kalkulator składki na ubezpieczenie grupowe
Sprawdź, jaką firma otrzyma ofertę ubezpieczenia grupowego

Więc jakie cechy powinno mieć najlepsze ubezpieczenie grupowe?

Rzadko się zdarza, aby dzisiaj jakaś firma, zatrudniająca przynajmniej 3 pracowników, nie posiadała ubezpieczenia grupowego. Rosnąca świadomość pracodawców i pracowników, odnośnie zabezpieczenia finansowego w razie wypadku czy śmierci sprawiła, że większość firm w Polsce, objętych jest lepszym lub gorszym ubezpieczeniem grupowym (w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego).

Lepszym – szeroki zakres ochrony, dużo ryzyk za wystąpienie których pracownik lub jego rodzina otrzymuje stosowne odszkodowanie, krótki czas oczekiwania na pieniądze. Gorszym – niskie sumy ubezpieczenia, kłopoty z wypłatą odszkodowania, długi czas oczekiwania na przelew.

Najlepsze ubezpieczenie grupowe w Warcie
Najlepsze ubezpieczenie grupowe tylko w Warcie

Trudno jest polemizować ze stwierdzeniem, że ubezpieczenia grupowe nie są potrzebne. Są i to bardzo. Co prawda, posiadanie takiego ubezpieczenia (ani każdego innego ubezpieczenie na życie) nie zagwarantuje, że jakieś zdarzenie nie wystąpi. Ubezpieczenie grupowe zapewnia nam gwarancję finansową, którą otrzymamy my lub nasza rodzina, gdy już coś się stanie.

Jakie korzyści dla pracowników daje takie ubezpieczenie?

Dla każdego pracownika, największą zaletą posiadania ubezpieczenia grupowego na życie, jest ochrona oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla swoich najbliższych. Polisy ubezpieczeniowe przydają się w różnych sytuacjach, np. wtedy, gdy urodzi się nam dziecko – otrzymamy pieniądze w przypadku, gdy klauzula odnośnie urodzenia dziecka będzie na polisie ubezpieczeniowej.

Kalkulator składki na ubezpieczenie grupowe
Sprawdź, jaką firma otrzyma ofertę ubezpieczenia grupowego

Przydaje się również w przypadkach, w których zazwyczaj nie dopuszczamy do myśli lub do wiadomości tego, że np. my sami, lub któryś z naszych rodziców lub teściów umrze. Niestety, taki los czeka nas wszystkich, a pieniądze z ubezpieczenia grupowego, choć nie będą w stanie zrekompensować straty bliskiej osoby, to jednak będą stanowić jakiś zastrzyk gotówki dla rodziny.

Ubezpieczenia grupowe zapewniają pracownikom wsparcie finansowe w takich przypadkach jak wypadek, wystąpienie ciężkiej choroby, pobyt w szpitalu czy nawet operacja. Rozszerzone oferty ubezpieczeń grupowych zapewniają ochronę finansową najbliższej rodziny pracownika. Umożliwia to często wypłatę jednorazowego świadczenia z tytułu np. nieszczęśliwego wypadku współmałżonka, dziecka, czy z tytułu ciężkiego zachorowania któregoś z domowników.

Jaką ochronę dla pracodawców zapewnia ubezpieczenie grupowe?

Najlepsze ubezpieczenia grupowe chronią również interesy pracodawców. Nie chodzi tu o samo przystąpienie przez pracodawcę do ubezpieczenia grupowego, choć to też jest argument za tym, aby pracodawca był ubezpieczony w programie życiowym przygotowanym dla firmy. Głównym argumentem jest argument finansowy, który pozwoli pracodawcy zaoszczędzić pieniądze.

Pracodawca, opłacający za pracownika składki na ubezpieczenie grupowe na życie, w razie śmierci pracownika jest zwolniony z obowiązku wypłacenia jego rodzinie odprawy pośmiertnej. Jednak gdy odszkodowanie wypłacone przez instytucję ubezpieczeniową jest niższe od odprawy pośmiertnej, pracodawca musi wypłacić rodzinie różnicę (art. 93 § 7 Kodeksu Pracy).

Kalkulator składki na ubezpieczenie grupowe
Sprawdź, jaką firma otrzyma ofertę ubezpieczenia grupowego

Najlepsze ubezpieczenie grupowe działa przez 24 godziny na dobę, w każdym miejscu ziemi pracownik jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Pozwala to na poczucie bezpieczeństwa nie tylko w pracy, ale też i poza nią.

Osoby, które nie przystąpiły do ubezpieczenia grupowego w swoich firmach, a mają taką możliwość, powinny się zdecydować aby do niego przystąpić. Zakres ochrony oraz niezbyt wysoka cena, powinny stanowić dodatkowy bodziec, przekonujący do przystąpienia do programu ubezpieczeniowego.

Osoba, która z sobie wiadomych powodów nie chce przystąpić do ubezpieczenia grupowego, bądź chce mieć wyższe sumy ubezpieczenia, może wybrać indywidualnie dopasowany wariant ochrony, np. ubezpieczenie grupowe dla jednej osoby Warta dla Ciebie i Rodziny.

W kolejnym wpisie, pokażemy Państwu, jak zrobić, by zmniejszyć koszty finansowe, zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika z tytułu posiadania i opłacania miesięcznych składek – czyli jak sprawić, żeby ubezpieczenie grupowe było jeszcze tańsze.

Czym powinno charakteryzować się najlepsze ubezpieczenie grupowe – czyli dlaczego warto mieć grupówkę w pracy – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska