Jak uzyskać tanie ubezpieczenie mieszkania – czyli co wpływa na cenę polis mieszkaniowych

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 0 razy, Średnia ocena: 0]

W poprzednim wpisie, przedstawiliśmy Państwu to, co powinno zawierać najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku. Teraz, przedstawimy szerszemu gronu odbiorców naszą wiedzę, jak uzyskać tanie ubezpieczenie mieszkania. Wbrew powszechnym opiniom, takie ubezpieczenie, żeby było dobre, wcale nie musi być drogie.

Kalkulator ubezpieczenia domu
Oblicz składkę na swoje ubezpieczenie domu lub mieszkania – wypełnij nasz kalkulator i czekaj na naszą ofertę.

Więc jak uzyskać tanie ubezpieczenie mieszkania i co zrobić, żeby nie przepłacić?

Poniżej zostały przedstawione nasze, wypracowane przez lata, spostrzeżenia, które pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy przy kupowaniu polisy mieszkaniowej. Niektóre nasze rady mogą wydawać się trywialne, ale proszę nam wierzyć, one naprawdę działają i sprawdzają się w praktyce.

  • Brak szkód podczas trwania polisy. Podobnie jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych OC, z tymże ubezpieczenia komunikacyjne OC co roku drożeją, a ubezpieczenia mieszkań raczej nie. Jeżeli mają Państwo ubezpieczone od kilku lat mieszkanie i z tych polis nie było wypłacanego odszkodowania, to składka za wznowioną polisę będzie mniej więcej na poziomie tej z poprzedniego roku, lub nawet odrobinę niższa. Gdyby doszło do szkody i kwota odszkodowania byłaby bardzo niska, należy się zastanowić, co się bardziej opłaca – czy zgłaszać szkodę i mieć niewielkie odszkodowanie, czy samemu pokryć stratę i mieć tanią polisę. Trzecie wyjście to po prostu zmiana ubezpieczyciela.

    jak uzyskać tanie ubezpieczenie mieszkania
    Sposoby na tanie ubezpieczenie mieszkania
  • Mieszkanie lub dom powinny być wyposażone w dobre zabezpieczenia antywłamaniowe. Warta udzieli dodatkową zniżkę, jeżeli w domu zainstalowany jest sprawny domofon lub drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem, itp. Dodatkowe zniżki sięgają 20% składki.
    • Pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania wtedy, gdy będziesz ubezpieczać auto. Kupując pakiet, masz szansę zaoszczędzić sporo na ubezpieczeniu mieszkania. Jeszcze lepiej, gdy Państwo posiadają ubezpieczenie mieszkania lub domu w innej firmie ubezpieczeniowej – czynne lub 14 dni po zakończeniu ochrony ubezpieczeniowej. Mogą być Towarzystwa, które przy ubezpieczaniu domu, mogą dać dodatkową zniżkę za to, że ubezpieczyliśmy u nich samochód.
Kalkulator ubezpieczenia domu
Oblicz składkę na swoje ubezpieczenie domu lub mieszkania – wypełnij nasz kalkulator i czekaj na naszą ofertę.
  • Jeżeli decydują się Państwo na dodatkowe ubezpieczenie swoich ruchomości domowych, czyli tych wszystkich rzeczy, które zostały przez lata zgromadzone, to ważnym jest przyjęcie do ubezpieczenia jakiejś racjonalnej kwoty. Gdy ubezpieczymy swoje mienie w domu na kwotę np. 30 tysięcy a faktycznie jest ono warte np. 10 tysięcy, to w razie szkody, w której całe ubezpieczone mienie zostanie zniszczone lub skradzione, otrzymamy tę mniejszą kwotę. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że likwidator szkody musi na jakiejś podstawie ocenić wartość zniszczonych czy skradzionych rzeczy. Jeżeli z paragonów zakupu, jakichś pudełek po urządzeniach, będzie wynikać inna cena niż podana do ubezpieczenia, otrzymamy mniejszą kwotę odszkodowania. Nie opłaca się przepłacać za polisę.
  • Teoretycznie kupowanie polis przez Internet w systemach Direct jest tańsze. Teoretycznie. Ceny składek pomiędzy ofertą agenta a systemem direct potrafią się różnic, i to mocno. Aby nie przepłacić, zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty. W tym celu prosimy korzystać z poniższego narzędzia. Robimy wszystko, co jest możliwe, aby te ceny polis były dla Państwa jak najniższe.
Kalkulator ubezpieczenia domu
Oblicz składkę na swoje ubezpieczenie domu lub mieszkania – wypełnij nasz kalkulator i czekaj na naszą ofertę.

Prosimy o kontakt z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefon 501-620-325, a wyliczymy Państwu składkę ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do korzystania z naszego formularza domu i mieszkania, na podstawie którego obliczymy składkę. Każda osoba, która wyśle do nas kalkulator, otrzyma dodatkowe zniżki wynikające z wyłączności.

Mamy nadzieję, że te uwagi przyczynią się do większych oszczędności przy kupowaniu polisy mieszkaniowej. Do tej pory, zaufało nam kilka tysięcy osób wybierając nasze ubezpieczenie mieszkania, zaufaj i Ty. A dzięki radom na tej stronie, wiedzą Państwo jak uzyskać tanie ubezpieczenie mieszkania.

Jak uzyskać tanie ubezpieczenie mieszkania – czyli co wpływa na cenę polis mieszkaniowych