Jak powinno wyglądać kompleksowe Ubezpieczenie Apteki w Warcie

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 4 razy, Średnia ocena: 4.5]

Apteka, jak każda inna firma, powinna być kompleksowo ubezpieczona. Pomijamy kwestię tego, czy powinna być czy nie, bo dla nas jest to oczywiste. Każdy przedsiębiorca powinien minimalizować koszty, a wbrew pozorom, koszty ubezpieczenia mogą być pomocne w ich minimalizowaniu. Mówimy tu o sytuacji wystąpienia szkody – straty pokrywane są wtedy nie z kieszeni farmaceuty a Ubezpieczyciela. Stąd też, niniejszy wpis poświęcimy zagadnieniu, którym jest ubezpieczenie apteki w Warcie.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

      1. Czy takie ubezpieczenie jest Obowiązkowe?

      2. Co obejmuje takie ubezpieczenie?

      3. Jaki zakres powinno posiadać ubezpieczenie Apteki w Warcie?

      4. Cena za ubezpieczenie Apteki

      5. Gdzie zdobyć takie ubezpieczenie?

      6. Ubezpieczenie Apteki w Warcie – podsumowanie


Czy takie ubezpieczenie jest Obowiązkowe?

Ubezpieczenie Apteki w Warcie
Prowadzisz Aptekę? Wybierz kompleksowe ubezpieczenie Apteki w Warcie. Zapraszamy, tel. 501 620 325

Czasami Klienci nas pytają, czy ubezpieczenia, które oferujemy są obowiązkowe. W większości przypadków nie są obowiązkowe, obowiązkowe są tylko ubezpieczenia OC komunikacyjne i OC rolnika, oraz dla określonych grup zawodowych. Ubezpieczenia Aptek są dobrowolnym ubezpieczeniem działalności, takim jak np. ubezpieczenie warsztatów samochodowych lub ubezpieczenie firm budowlanych.

Takie ubezpieczenie możemy podzielić na dwie grupy: uniwersalne oraz przystosowane do szczególnej formy prowadzenia działalności.

Ubezpieczenie uniwersalne odnosi się do aptek jak do innych form ubezpieczenia działalności. Zakres regulują Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Ubezpieczenie szczegółowe, to dodatkowe klauzule włączające odpowiedzialność za szkody wynikłe ze specyfiki konkretnej działalności.

Stąd też, pomimo iż nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, zachęcamy Państwa do chronienia firmy w każdy możliwy sposób, zwłaszcza poprzez wykupienie odpowiednio dobranego ubezpieczenia. Wiemy również, że nawet wykupując ubezpieczenie, nie zawsze da się uniknąć skutków niespodziewanych wydarzeń losowych.

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Zabezpiecz kompleksowo swoją firmę – wypełnij kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus

Co obejmuje takie ubezpieczenie?

Dobrze dobrane ubezpieczenie dla aptek, powinno obejmować ryzyka związane z ochroną mienia, pracowników, oraz OC działalności. Mając na myśli mienie, mówimy tu o ochronie za ryzyka losowe budynku apteki,  wyposażenia, sprzętu elektronicznego, itp.

W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC apteki, prócz zwykłego OC, powinna się znaleźć klauzula włączająca odpowiedzialność za szkody  związane z wydaniem niewłaściwego lub przeterminowanego leku oraz najczęściej klauzulę dotyczącą strat finansowych.

Nie bez znaczenia jest również Ochrona w sytuacji, gdzie musimy ponieść koszty związane z utylizacją zniszczonych leków, utratę recept lub koszty związane z prowadzeniem działalności.

Dobrze dopasowana polisa powinna zawierać te elementy. Jeżeli tego nie ma, kupujemy tak naprawdę tylko pozorną ochronę.

Warto również, przez zakupem polisy, sprawdzić zapisy, dostępne w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zbyt dużo wyłączeń może sprawić, że to, co kupimy, w przypadku wystąpienia szkody, nie sprawdzi się.

Jaki zakres powinno posiadać ubezpieczenie apteki w Warcie?

Aby uniknąć rozczarowania naszych Klientów podczas wypłacania przez Towarzystwo odszkodowania za szkodę oraz aby dobrze dostosować ofertę kompleksowego ubezpieczenia firmy, zadajemy naszym Klientom szereg pytań związanych z prowadzoną działalnością. Głównym pytaniem jest to, które dotyczy wykonywanych PKD.

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Zabezpiecz kompleksowo swoją firmę – wypełnij kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus

Mając wiedzę na temat wykonywanego PKD, wiemy już, co powinniśmy zrobić, aby kompleksowo dobrać najlepszą ochronę. Dobrze dopasowane ubezpieczenie apteki w Warcie, powinno zawierać ochronę zdarzeń losowych jak i kradzieżowych, w możliwie najszerszym wariancie.

Przykładowe, kompleksowe ubezpieczenie Apteki w naszym biurze zawiera odpowiedzialność w zakresie:

 • Ochrona mienia od ognia i innych zdarzeń losowych (budynek plus wyposażenie)
 • Zepsucie się mienia na wskutek zachowania nieodpowiedniej temperatury (klauzula przydatna w sytuacjach, gdzie leki są przechowane w lodówkach w określonej temperaturze)
 • Utrata dokumentów (recept) i koszty utylizacji leków
 • Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i  rabunku
 • Koszty stałe działalności i utrata zysku,
 • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk
 • Ubezpieczenie OC firmy, rozszerzone o klauzule:
 • OC pracodawcy,
 • OC najemcy (w sytuacji, gdzie firma wynajmuje lokal na prowadzenie apteki)
 • Szkody powstałe w związku z wykonywaniem czynności zawodowych aptekarza lub Technika farmacji,
 • Czyste straty finansowe
Cena za ubezpieczenie OC apteki

Cena za kompleksowe ubezpieczenie apteki jest zależna od tego, jaki chcemy mieć zakres. Im więcej klauzul dodatkowych, im wyższe sumy ubezpieczenia, tym składka wyniesie więcej. O ile – tutaj nie ma jednej odpowiedzi, każda Apteka i każdy zakres polisy jest różny, stąd też i ceny są zróżnicowane. O tym, co wpływa na cenę ubezpieczeń firmowych, zapraszamy do przeczytania tego artykułu: Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej – czy warto i kto powinien je mieć.

Gdzie zdobyć takie ubezpieczenie?

Miejsc, gdzie można wybrać ubezpieczenie Apteki, jest mnóstwo. Ubezpieczenie takie można kupić w dowolnej agencji ubezpieczeniowej. Osoby, które są zainteresowane zakupem dobrze dobranego ubezpieczenia apteki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Robimy często takie ubezpieczenia, stąd nasza wiedza na temat tego, co warto włączyć, aby niepotrzebnie nie generować sobie kosztów, jest dość duża.

Zapraszamy, zarówno te duże, jak i mniejsze apteki. Można do nas pisać maile pod adres tobiszewski.marcin@gmail.com, dzwonić pod numer 501 620 325 lub skorzystać z naszego kalkulatora, dostępnego poniżej:

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Zabezpiecz kompleksowo swoją firmę – wypełnij kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Ubezpieczenie Apteki w Warcie – podsumowanie

W tym krótkim wpisie, przedstawiliśmy Państwu naszą wiedzę na temat ubezpieczenia Aptek w Warcie. Firmy, zainteresowane zakupem ubezpieczenia, zapraszamy do kontaktu. Jeżeli to, co napisaliśmy, jest niewystarczające, prosimy o kontakt z naszym biurem. Nie pozostawimy żadnego zapytania bez odpowiedzi.

Zapraszamy. Zespół Warta Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Apteki w Warcie – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska