Ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 3 razy, Średnia ocena: 5]

Wśród naszych Klientów, wykupujących ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej Warta Ekstrabiznes Plus, sporą grupę stanowią firmy zajmujące się naprawami samochodów. Większość zapytań naszych  Klientów dotyczy wysokości składki i informacji o zakresie ubezpieczenia. Stąd też poświęcimy ten wpis zagadnieniu, którym jest Ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie.

 

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 

Ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie – mieć czy nie mieć?

Pytanie zawarte w tytule nagłówka wydaje się być trywialne i śmieszne, ale nie ma w nim nic śmiesznego. Firmy powinny robić wszystko, aby zminimalizować ryzyko strat, które mogą powstać podczas prowadzenia działalności. Można pomyśleć, że dodatkowa polisa to niepotrzebne generowanie kosztów, ale jest ona po to, by tak naprawdę uniknąć kosztów, które mogą się zdarzyć. Dlatego też firmy robią wszystko, aby koszty prowadzenia działalności były jak najniższe.

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Ubezpiecz kompleksowo swoją firmę – wypełnij Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie nie jest elementem, które dane firmy muszą mieć, jednak jego posiadanie, może uchronić naszą firmę przed dużymi odszkodowaniami dla poszkodowanych Klientów. Warsztat zyska też na prestiżu – wypłaty z polis są szybkie, Klienci nie muszą długo czekać na odszkodowanie.

Branża związana z warsztatami samochodowymi jest dość szkodowa, stąd też, brak polisy warsztatu, jest dla samego warsztatu dość lekkomyślny. O ile podczas wykonywania naprawy nie dojdzie do szkody na mieniu Klienta – jest OK., ale w sytuacji, gdy pracownik uszkodzi auto, lub do jego uszkodzenia dojdzie po jakimś czasie po wykonaniu naprawy – a będzie to skutek źle lub niewłaściwie wykonanej naprawy – właściciel auta ma prawo zwrócić się do właściciela warsztatu o odszkodowanie. Jeżeli mamy polisę – nie powinniśmy się martwić, jeżeli jej nie ma – no cóż, pokrywamy stratę z własnej kieszeni.

Jakie ryzyka może objąć takie ubezpieczenie?

Kompleksowe ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie, powinno swym zakresem objąć ochronę mienia oraz odpowiedzialności cywilnej OC. Ochrona mienia dotyczy mienia warsztatu oraz samochodów przetrzymywanych na placu. Może dotyczyć szkód związanych ze zdarzeniami losowymi jak i kradzieżą. Budynek, maszyny i wyposażenie, sprzęt elektroniczny i stacjonarny – to często kilka – kilkadziesiąt tysięcy i więcej złotych. Uszkodzenia na wskutek pożaru czy innych zdarzeń losowych, mogą być dość dotkliwe.

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Ubezpiecz kompleksowo swoją firmę – wypełnij Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus

Warto również ochroną objąć wszystkie pojazdy, które stoją dodatkowo na placu i czekają na naprawę. Ten element jest zwłaszcza przydatny tym firmom, które prowadzą działalność związaną z handlem używanymi pojazdami.

Ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie
Potrzebujesz ubezpieczyć Warsztat? Ubezpieczenie zakładu samochodowego w Warcie to dobry wybór. Zgłoś się do nas – tel. 501 620 325

Jeżeli chodzi o ryzyka kradzieżowe dotyczące mienia w warsztacie, czy pojazdów stojących na  placu, aby można było zrobić ubezpieczenie od kradzieży, firma musi współpracować z agencją ochrony, gdzie czas reakcji będzie wynosić 5 minut na dzień i 15 na noc. Jest to element konieczny, brak umowy pomiędzy warsztatem a firmą ochroniarską będzie skutkować brakiem odpowiedzialności Towarzystwa za kradzież.

W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC, które tak naprawdę powinna posiadać każda firma, gdzie są naprawiane pojazdy, jego zakres powinien zawierać odpowiedzialność za produkt i usługę po jej wykonaniu. Jeżeli firma zatrudnia do naprawy pojazdów pracowników, warto rozszerzyć polisę OC o klauzulę odpowiedzialność pracodawcy. Ta klauzula chroni bezpośrednio pracodawcę przed pracownikiem. Chodzi o sytuację, gdzie podczas wykonywania obowiązków służbowych, pracownik doznaje szkody. W momencie, gdy pracodawca nie wypłaci mu stosownego odszkodowania – pracownik wygra przed każdym sądem sprawę o odszkodowanie. Jeżeli mamy polisę z klauzulą OC pracodawcy – odszkodowanie jest wypłacane z tej polisy.

Jaki zakres powinno zawierać ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie?

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus

Kompleksowo ubezpieczony warsztat samochodowy, powinien być chroniony od szkód związanych z:

  • odtworzeniem mienia zniszczonego na wskutek zdarzeń losowych – chodzi np. o sytuację, w której dochodzi do uszkodzenia przez grad samochodów stojących na placu;
  • kradzieżą z włamaniem do aut stojących w warsztacie lub na placu – wymagany alarm i agencja ochrony z czasem reakcji 5/15 minut;
  • wydatkami w sytuacji, gdzie przychodzą do warsztatu Klienci z roszczeniami na wskutek szkód powstałych w ich pojazdach w czasie wykonywania naprawy;
  • zabezpieczy przed szkodami, jakie mogą powstać podczas jazd próbnych w naprawianym pojeździe;
  • zabezpieczy przed szkodami, które powstaną na wskutek naprawy po jej wykonaniu – tzw. ochrona za produkt, zawarta w OC działalności;
  • zabezpieczy firmę w sytuacji roszczeń klientów związanych ze zdarzeniami takimi jak poślizgnięcie się klienta w warsztacie, chodniku, schodach, itp., upadek i złamanie ręki,
   • zabezpieczy pracodawcę przed pracownikiem – chodzi o sytuację, gdzie pracownik podczas wykonywania obowiązków służbowych, na wskutek wypadku przy pracy dozna szkody – winę za to ponosi pracodawca, np. dopuszczenie do pracy bez stosowanego instruktażu, wypadek i uszkodzenie ciała – klauzula OC pracodawcy;
  • pomoże przetrwać kryzys w firmie w związku z np. pożarem, zerwaniem dachu i konieczną przerwą w prowadzeniu działalności. Warta pokrywa w takiej sytuacji koszty wynagrodzeń, odsetki rat kredytowych i leasingowych, opłaty i czynsz a także utracony zysk jaki mógłby zostać osiągnięty, gdyby do szkody nie doszło.
Ile kosztuje ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie?

Nie ma jednej uniwersalnej stawki dla warsztatów samochodowych. To, co dla jednej firmy będzie tanie, dla innej będzie drogie. Koszt ubezpieczenia warsztatu samochodowego w Warcie, jak i każdym innym Towarzystwie ubezpieczeniowym, zazwyczaj jest nieco wyższy, niż w przypadku innych branż. Branża związana z PKD 4520z jest dość ryzykownym branżą, gdzie szkody zdarzają się dość często. Wpisanie tego kodu PKD do oferty, od razu narzuca wyższą cenę. Nie bez znaczenia są też sumy ubezpieczenia na poszczególnych ryzykach jak i dodatkowe klauzule.

Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus
Ubezpiecz kompleksowo swoją firmę – wypełnij Kalkulator ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus

O tym, co wpływa na cenę ubezpieczenia OC działalności gospodarczej, napisaliśmy tutaj. Może się zdarzyć, że gdy wykupią Państwo polisę na ubezpieczenie warsztatu samochodowego, i okaże się ona dziwnie tania – prawdopodobnie jej zakres będzie tak wąski, że w momencie wystąpienia szkody – będziemy mieli nikłe szanse na to, że ubezpieczyciel pokryje stratę.

Oszczędności w postaci braku polisy, rzędu kilkuset złotych – kilku tysięcy mogą się okazać dla firmy bardzo kosztowne w przyszłości. Nie warto ryzykować i nie mieć takiego ubezpieczenia, przy prowadzeniu warsztatu samochodowego.

Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją, przedstawimy Państwu jak najlepszą ofertę na ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie. W tym celu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 501 620 325 lub poprzez adres e-mail: tobiszewski.marcin@gmail.com. (klik)

Ubezpieczenie warsztatu samochodowego w Warcie – Warta ubezpieczenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *