Ubezpieczenie OC firmy budowlanej

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
4.8 (Wynik: 96.8%) Oddano 50 Głosów

Prowadzenie firmy wiąże się z szeregiem różnych wydatków, w tym wydatków na ubezpieczenie. Firmy ubezpieczają auta, życie swoich pracowników, mienie a także wykupują ubezpieczenie OC działalności. O ile w przypadku ubezpieczeń obowiązkowych, czyli OC komunikacyjnego, są one obowiązkowe, to dodatkowe już niekoniecznie. Większość firm, właściwie, to wszystkie firmy działające na polskim rynku, powinny mieć wykupione OC działalności, zwłaszcza te, które prowadzą wszelkiego rodzaju prace budowlane. Dlatego też, poniższy wpis, będzie poświęcony zagadnieniu, którym jest ubezpieczenie OC firmy budowlanej.

Kto powinien posiadać ubezpieczenie OC firmy budowlanej?

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
Potrzebujesz OC firmy budowlanej? Skorzystaj z narzędzia i sprawdź, ile będzie kosztować Twoja polisa.

Wbrew pozorom i temu, co napisane zostało w nagłówku tego akapitu, ubezpieczenie OC firmy budowlanej jest produktem, który powinna posiadać każda firma, wykonująca wszelakie usługi budowlane. Jest to potrzebne zarówno dla firm wykonujących wszelakie prace wykończeniowe, ale również dla firm, które zajmują się wznoszeniem budynków czy budową dróg.

Czasami dostajemy informację od Klientów, że od momentu rozpoczęcia działalności, tj. od kilku czy kilkunastu lat, nie posiadali ubezpieczenia OC. Wszystko jest dobrze, do czasu aż wydarzy się szkoda. Branża budowlana jest branżą dość szkodową, więc ryzyko wystąpienia niepożądanego zdarzenia, jest duże. Co prawda, nie jest tak szkodowa, jak np. warsztaty samochodowe, ale jednak jest.

Na pewno firmy, biorące udziały w zamówieniach publicznych, mają obowiązek posiadania ubezpieczenia OC działalności. Obowiązek posiadania tego typu produktu wynika bezpośrednio z zapisów w SIWZ. Stąd też prosimy, aby firmy, którym jest potrzebne ubezpieczenie OC firmy budowlanej, pytały nas o możliwość uzyskania bezpłatnej umowy ramowej o limit  na gwarancje ubezpieczeniowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC firmy budowlanej i który wariant wybrać?

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Prowadzisz firmę budowlaną i bierzesz udział w przetargach? Sprawdź, ile może kosztować Twoja gwarancja. Skorzystaj z kalkulatora, policz składkę i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymasz Nie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Na cenę ubezpieczenia OC dla firmy budowlanej, wpływa głównie kod PKD, wysokość przychodów a także wybrany wariant ubezpieczenia. Mówiąc o wariancie, mamy na myśli ofertę, zawierającą ochronę za produkt i usługę, także po jej wykonani i taką, która odnosi się tylko i wyłącznie do działalności biurowej. Miewamy czasami takie sytuacje, w których dowiadujemy się, że firmy mają wykupione ubezpieczenie, ale nie od prowadzonej działalności.

Trudno jest nam podać przyczyny takich zjawisk, czy to Klientom zależy na jak najniższej cenie, czy agentom wystawiającym polisy na tym, by koniecznie dać Klientowi najtańsze ubezpieczenie.  Zdarzają się, że przychodzący do nas Klienci przynoszą nam polisy do wznowienia, które nie chronią ich przed szkodami wynikającymi z prowadzonej przez nich działalności. Ubezpieczenie OC firmy budowlanej, musi zawierać w zakresie ochronę za produkt i wykonywaną usługę. Jest to droższa wersja, ale oszczędność kilkudziesięciu czy kilkuset złotych w przypadku szkody na kilka – kilkadziesiąt tysięcy jest marnym rozwiązaniem i pozorną ochroną.

Za każdym razem, przygotowując ofertę lub polisę na ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej, wybieramy wariant szerszy, który będzie chronić Klienta przed szkodami, mogącymi wydarzyć się zarówno w biurze, jak i podczas prac budowlanych. Jeżeli agent lub inna osoba zaproponuje wariant, w którym nie ma odpowiedzialności za produkt i usługę po jej wykonaniu, należy się zastanowić, czy aby taka polisa, gdzie nie ma ochrony za prowadzoną działalność, jest nam potrzebna.

Na cenę polisy wpływa również szkodowość Klienta. Jeżeli Klient miał wcześniej szkody, składka na pewno będzie wyższa niż dla tego Klienta, który ich wcześniej nie miał.

W 2017 roku, średnio cena za ubezpieczenie OC firmy budowlanej w Polsce wynosiła ok. 1600-1700 złotych. Z kolei średnia szkoda, którą ubezpieczyciele pokrywali z polisy, wynosiła ok. 3600 złotych. Są to wersje uśrednione, z różnych Towarzystw w Polsce.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że za każdym razem Klient chce jak najtańszą polisę. Jest to oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Muszą Państwo zdawać sobie jednak sprawę z tego, że różnica w cenie pomiędzy podobnymi ofertami w różnych Towarzystwach ubezpieczeniowych, jest czymś spowodowana. Zazwyczaj tym czymś jest zakres ubezpieczenia. Pomimo iż przyjęło się uważać że OC, to tylko OC i w każdej firmie jest takie same, to w przypadku OC dla działalności gospodarczych, są różnice pomiędzy Towarzystwami.

Co dołączyć dodatkowo do polisy?

Wykupując ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej, warto rozszerzyć je o dodatkowe Klauzule. Klauzule pozwolą włączyć ochronę ubezpieczyciela za dodatkowy zakres ubezpieczenia. Firmy wykonujące pracę za granicą – Klauzula rozszerzająca polisę o pracę za granicą, odpowiedzialność pracodawcy – klauzula rozszerzająca ochronę OC za szkody, jakich dozna pracownik podczas wykonywania obowiązków służbowych, itp.

Przysłowiowe “gołe” ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej, może okazać się niewystarczające dla przedsiębiorcy. Należy mieć jednak świadomość, że każda dodatkowa klauzula do polisy, wiąże się z tym, że ostateczna cena za dokument, będzie wyższa.

Jeżeli chcą Państwo poznać cenę potencjalnej polisy, zachęcamy do skorzystania z narzędzia, dostępnego pod poniższym linkiem. W zależności od tego, jakie będą sumy ubezpieczenia i wpisane kody PKD, wyślemy ofertę w ciągu kilkunastu minut. Oczywiście wtedy, gdy pracownik będzie w biurze. W innych sytuacjach, czas oczekiwania na ofertę może się nieznacznie wydłużyć.

W przypadku firm, których majątek przekracza wartość 15 mln złotych lub przychody są wyższe niż 20 mln zł, za naszym pośrednictwem oferty OC, robi Pracownik Warty. Otrzymując informacje o przychodach lub majątku w określonej wysokości, przesyłamy do Klienta dwa pliki do wypełnienia. Po otrzymaniu wypełnionych dokumentów, przesyłamy je do odpowiedniej osoby, która przygotowuje ofertę, a następnie przesyłamy ją do Klienta.

Będą tutaj potrzebne:

  1. Wypełniony wniosek – dostępny pod tym linkiem – pobierz
  2. Wypełniony kwestionariusz OC za produkt – pobierz

Różnice w cenach dla firm o przychodach wyższych niż 20 mln lub majątku większym niż 15 mln, pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi potrafią być naprawdę spore. Przysłanie wniosków nic nie kosztuje, a pozwoli uzyskać dobrą ofertę.

Wszelkie inne oferty, tj. oferty standardowe, gdzie przychody są niższe niż 20 mln, lub majątek firmy jest mniejszy niż 15 mln, przygotowujemy sami i szybko odsyłamy do Klienta. Link do kalkulatora, dzięki któremu poznają Państwo cenę, znajduje się poniżej.

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
Potrzebujesz OC firmy budowlanej? Skorzystaj z narzędzia i sprawdź, ile będzie kosztować Twoja polisa.

Mamy nadzieję, że teraz już Państwo wiedzą wszystko na temat produktu, którym jest ubezpieczenie OC firmy budowlanej. Jeżeli z Państwa strony będą jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Można dzwonić do nas pod numer 501 620 325 lub pisać na adres e-mail: warta@warta-ubezpieczenia.pl. Nie pozostawiamy osób bez odpowiedzi.

Jeżeli ktoś zechce sprawdzić cenę na OC dla firmy budowlanej, zachęcamy do skorzystania z kalkulatora OC dla firmy budowlanej, zawartego na naszej stronie.

Zapraszamy do skorzystania.

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
4.8 (Wynik: 96.8%) Oddano 50 Głosów