Ubezpieczenie OC firmy budowlanej

Ubezpieczenie OC dla firm Budowlanych
Oceń naszą stronę
[Głosowano: 3 razy, Średnia ocena: 4.7]

Prowadzenie firmy wiąże się z szeregiem różnych wydatków, w tym wydatków na ubezpieczenie. Firmy ubezpieczają auta, życie swoich pracowników, mienie a także wykupują ubezpieczenie OC działalności. O ile w przypadku ubezpieczeń obowiązkowych, czyli OC komunikacyjnego, są one obowiązkowe, to dodatkowe już niekoniecznie. Większość firm, właściwie, to wszystkie firmy działające na polskim rynku, powinny mieć wykupione OC działalności, zwłaszcza te, które prowadzą wszelkiego rodzaju prace budowlane. Dlatego też, poniższy wpis, będzie poświęcony zagadnieniu, którym jest ubezpieczenie OC firmy budowlanej.

Z uwagi na sytuację w kraju, ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej OC dla firm budowlanych jak i pozostałe polisy, robimy całkowicie online, w sposób zdalny. Nie ma potrzebny, aby udawać się osobiście do Agenta, otrzymają Państwo polisę nie wychodząc z domu lub z biura. Dzięki temu, żadna ze stron, nie jest narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. W formie papierowej, polisy dostarcza Państwu kurier lub poczta, w formie elektronicznej, jeżeli jest wymagana, dostają Państwo na maila gotowy produkt podpisany za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:


Kto powinien posiadać ubezpieczenie OC firmy budowlanej?

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
Potrzebujesz OC firmy budowlanej? Skorzystaj z narzędzia i sprawdź, ile będzie kosztować Twoja polisa.

Wbrew pozorom i temu, co napisane zostało w nagłówku tego akapitu, ubezpieczenie OC firmy budowlanej jest produktem, który powinna posiadać każda firma, wykonująca wszelakie usługi budowlane. Jest to potrzebne zarówno dla firm wykonujących wszelakie prace wykończeniowe, ale również dla firm, które zajmują się wznoszeniem budynków czy budową dróg.

Mamy możliwość zrobienia “od ręki” OC firmy do wysokości 5 milionów złotych. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej – zapraszamy do kontaktu.

Oferty i polisy na Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej, które Państwu przedstawiamy, zawierają pełną ochronę za produkt, do pełnej sumy ubezpieczenia OC. Spotkaliśmy się z przypadkiem, gdzie przy polisie dla firmy budowlanej, OC za produkt było do niepełnej sumy ubezpieczenia OC.

Czasami dostajemy informację od Klientów, że od momentu rozpoczęcia działalności, tj. od kilku czy kilkunastu lat, nie posiadali ubezpieczenia OC. Wszystko jest dobrze, do czasu aż wydarzy się szkoda. Branża budowlana jest branżą dość szkodową, więc ryzyko wystąpienia niepożądanego zdarzenia, jest duże. Co prawda, nie jest tak szkodowa, jak np. warsztaty samochodowe, ale jednak jest.

Na pewno firmy, biorące udziały w zamówieniach publicznych, mają obowiązek posiadania ubezpieczenia OC działalności. Obowiązek posiadania tego typu produktu wynika bezpośrednio z zapisów w SIWZ. Stąd też prosimy, aby firmy, którym jest potrzebne ubezpieczenie OC firmy budowlanej, pytały nas o możliwość uzyskania bezpłatnej umowy ramowej o limit  na gwarancje ubezpieczeniowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla budowlanki i który wariant wybrać?

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Prowadzisz firmę budowlaną i bierzesz udział w przetargach? Sprawdź, ile może kosztować Twoja gwarancja. Skorzystaj z kalkulatora, policz składkę i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymasz Nie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Na cenę ubezpieczenia OC dla firmy budowlanej, wpływa głównie kod PKD, wysokość przychodów a także wybrany wariant ubezpieczenia. Mówiąc o wariancie, mamy na myśli ofertę, zawierającą ochronę za produkt i usługę, także po jej wykonani i taką, która odnosi się tylko i wyłącznie do działalności biurowej.

Miewamy czasami takie sytuacje, w których dowiadujemy się, że firmy mają wykupione ubezpieczenie, ale nie od prowadzonej działalności.

Trudno jest nam podać przyczyny takich zjawisk, czy to Klientom zależy na jak najniższej cenie, czy agentom wystawiającym polisy na tym, by koniecznie dać Klientowi najtańsze Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej.  Zdarzają się, że przychodzący do nas Klienci przynoszą nam polisy do wznowienia, które nie chronią ich przed szkodami wynikającymi z prowadzonej przez nich działalności.

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej, musi zawierać w zakresie ochronę za produkt i wykonywaną usługę. Jest to droższa wersja, ale oszczędność kilkudziesięciu czy kilkuset złotych w przypadku szkody na kilka – kilkadziesiąt tysięcy jest marnym rozwiązaniem i pozorną ochroną.

Za każdym razem, przygotowując ofertę lub polisę na ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej, wybieramy wariant szerszy, który będzie chronić Klienta przed szkodami, mogącymi wydarzyć się zarówno w biurze, jak i podczas prac budowlanych. Jeżeli agent lub inna osoba zaproponuje wariant, w którym nie ma odpowiedzialności za produkt i usługę po jej wykonaniu, należy się zastanowić, czy aby taka polisa, gdzie nie ma ochrony za prowadzoną działalność, jest nam potrzebna.

Na cenę polisy wpływa również szkodowość Klienta. Jeżeli Klient miał wcześniej szkody, składka na pewno będzie wyższa niż dla tego Klienta, który ich wcześniej nie miał.

W 2017 roku, średnio cena za ubezpieczenie OC firmy budowlanej w Polsce wynosiła ok. 1600-1700 złotych. Z kolei średnia szkoda, którą ubezpieczyciele pokrywali z polisy, wynosiła ok. 3600 złotych. Są to wersje uśrednione, z różnych Towarzystw w Polsce.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że za każdym razem Klient chce jak najtańszą polisę. Jest to oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Muszą Państwo zdawać sobie jednak sprawę z tego, że różnica w cenie pomiędzy podobnymi ofertami w różnych Towarzystwach ubezpieczeniowych, jest czymś spowodowana.

Zazwyczaj tym czymś jest zakres ubezpieczenia. Pomimo iż przyjęło się uważać że OC, to tylko OC i w każdej firmie jest takie same, to w przypadku OC dla działalności gospodarczych, są różnice pomiędzy Towarzystwami. Dlatego wykupując Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej, nie należy ryzykować i sugerować się tylko najniższą ceną na rynku.

Jakie dodatki powinno zawierać Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej?

Wykupując ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej, warto rozszerzyć je o dodatkowe Klauzule. Klauzule pozwolą włączyć ochronę ubezpieczyciela za dodatkowy zakres ubezpieczenia. Firmy wykonujące pracę za granicą – Klauzula rozszerzająca polisę o pracę za granicą, odpowiedzialność pracodawcy – klauzula rozszerzająca ochronę OC za szkody, jakich dozna pracownik podczas wykonywania obowiązków służbowych, itp.

Przysłowiowe “gołe” ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej, może okazać się niewystarczające dla przedsiębiorcy. Należy mieć jednak świadomość, że każda dodatkowa klauzula do polisy, wiąże się z tym, że ostateczna cena za dokument, będzie wyższa.

Przykładowa polisa ubezpieczenia OC dla firmy z branży budowlanej, powinna zawierać:

  • OC w wariancie zapewniającym ochronę za produkt i usługę, także po jej wykonaniu,
  • włączoną odpowiedzialność za szkody, których mogą doznać pracownicy – Klauzula włączająca odpowiedzialność pracodawcy;
  • ochronę za mienie powierzone – powinna być włączona Klauzula, która włącza odpowiedzialność za rzeczy w pieczy lub pod dozorem,
  • automatycznie włączona Klauzula budowlano-montażowa;
  • jeżeli firma korzysta podczas prac z koparek lub minikoparek, albo z podwykonawców, którzy używają takiego sprzętu – musi być włączona Klauzula, odpowiedzialna za szkody, które mogą wyrządzić pojazdy nie posiadające ubezpieczenia OC. (z tej klauzuli są wypłacane szkody za uszkodzenia np. przerwanych kabli)

Jeżeli chcą Państwo poznać cenę potencjalnej polisy na Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej, zachęcamy do skorzystania z narzędzia, dostępnego pod poniższym linkiem. W zależności od tego, jakie będą sumy ubezpieczenia i wpisane kody PKD, wyślemy ofertę w ciągu kilkunastu minut. Oczywiście wtedy, gdy pracownik będzie w biurze. W innych sytuacjach, czas oczekiwania na ofertę może się nieznacznie wydłużyć.

W przypadku firm, z bardzo dużym majątkiem i przychodami, za naszym pośrednictwem oferty OC, robi Pracownik Warty. Otrzymując informacje o przychodach lub majątku w określonej wysokości, przesyłamy do Klienta dwa pliki do wypełnienia. Po otrzymaniu wypełnionych dokumentów, przesyłamy je do odpowiedniej osoby, która przygotowuje ofertę, a następnie przesyłamy ją do Klienta.

Będą tutaj potrzebne (dokumenty te są dostępne w naszym biurze, zapraszamy do kontaktu w tej sprawie):

 1. Wypełniony wniosek
 2. Wypełniony kwestionariusz OC za produkt

Różnice w cenach dla firm o przychodach wyższych niż 30 mln lub majątku większym niż 30 mln, pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi potrafią być naprawdę spore. Przysłanie wniosków nic nie kosztuje, a pozwoli uzyskać dobrą ofertę.

Wszelkie inne oferty, tj. oferty standardowe, przygotowujemy sami i szybko odsyłamy do Klienta. Link do formularza, dzięki któremu poznają Państwo cenę, znajduje się poniżej.

Gdzie kupić ubezpieczenie OC dla firmy Budowlanej?

Firmy, które są zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia OC dla firmy budowlanej, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Doradzimy, jakie klauzule wybrać dodatkowo do prowadzonej działalności, a także szybko prześlemy gotową ofertę. Aby szybko otrzymać ofertę, prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez nasz formularz, do którego link zamieszczony jest poniżej.

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej
Jest Ci potrzebne Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej? Skorzystaj z narzędzia i sprawdź, ile będzie kosztować Twoja polisa.

Mamy nadzieję, że teraz już Państwo wiedzą wszystko na temat produktu, którym jest ubezpieczenie OC firmy budowlanej. Jeżeli z Państwa strony będą jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Można dzwonić do nas pod numer 501 620 325 lub pisać na adres e-mail: tobiszewski.marcin@gmail.com. Nie pozostawiamy osób bez odpowiedzi.

Jeżeli ktoś zechce sprawdzić cenę na OC dla firmy budowlanej, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora składki na OC dla firmy budowlanej, zawartego na tej stronie.

Zapraszamy do skorzystania.

Ubezpieczenie firmy remontowo budowlanej
Ubezpieczenie OC firmy budowlanej – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska