Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie, to polisa dla firm logistycznych, zajmujących się organizowaniem i zlecaniem przewozów ładunków dla przewoźników. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zachęcamy do lektury wpisu.

Jeden z naszych ostatnich wpisów dotyczył zagadnienia, którym było ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika do licencji transportowej. Z racji tego, iż robimy dużo polis, zarówno OC dla przewoźników drogowych, OC dla spedytorów oraz OC do licencji zawodowej do przewozu towarów, dla firm z branży transportowej, w tym wpisie skupimy się na ubezpieczeniu dla firm zlecających wykonanie  transportu przewoźnikom, czyli firm spedycyjnych. Stąd też, tematyka artykułu będzie dotyczyć zagadnienia, którym jest Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie.

Z uwagi na sytuację w kraju, ubezpieczenia dla przewoźników i spedytorów jak i pozostałe polisy, robimy całkowicie online. Nie ma potrzebny, aby udawać się osobiście do Agenta. Dzięki temu, żadna ze stron, nie jest narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. W formie papierowej, polisy dostarcza Państwu kurier lub poczta, w formie elektronicznej, jeżeli jest wymagana, dostają Państwo na maila gotowy produkt podpisany za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. Czym jest Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie i co jest przedmiotem tego ubezpieczenia?
 2. Kto powinien posiadać polisę ubezpieczenia OC dla Spedytora?
 3. Na jaki okres zawierane jest ubezpieczenie dla Spedytora OCS?
 4. Co wpływa na składkę za ubezpieczenie OC dla Spedytora?
 5. Gdzie mogę otrzymać ubezpieczenie OC dla firmy spedycyjnej?
 6. Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie – podsumowanie tekstu

Czym jest Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie i co jest przedmiotem tego ubezpieczenia?

Ubezpieczenie OC spedytora w Warcie
Chcesz poznać cenę na ubezpieczenie OC spedytora w Warcie? Kliknij i wypełnij nasz formularz, przyślemy na Twój e-mail ofertę na OCS.

Ubezpieczenie OC spedytora w Warcie, to ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora. Jej przedmiotem jest odpowiedzialność cywilna Ubezpieczającego, wykonującego usługi spedycyjne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz poza jej granicami a także odpowiedzialność cywilna Ubezpieczającego za szkody rzeczowe i szkody finansowe powstałe z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług spedycyjnych w ramach zawartej umowy spedycji (odpowiedzialność za przewoźników i dalszych spedytorów zgodnie z art. 799 Kodeksu cywilnego).

Usługi spedycyjne, jakie włączamy do naszych polis, to:

 1. organizowanie przewozu, w tym wybór przewoźnika, zawieranie z przewoźnikiem umowy o przewóz, przygotowanie dokumentów związanych z przewozem Przesyłek, udzielanie instrukcji wysyłkowych;
 2. załadunek, przeładunek i wyładunek Przesyłki;
 3. kontrola ilościowa i wagowa Przesyłek;
 4. znakowanie Przesyłek;
 5. pakowanie, przepakowanie Przesyłek;
 6. zgłaszanie Przesyłki do ubezpieczenia;
 7. zgłaszanie Przesyłki do odprawy celnej;
 8. kompletacja Przesyłek;
 9. konfekcjonowanie Przesyłek;
 10. dystrybucja Przesyłek;
 11. składowanie Przesyłek (z wyjątkiem składu celnego lub magazynu celnego) zgodnie z obowiązującymi dla danego rodzaju ładunku przepisami, normami oraz zwyczajami przed rozpoczęciem przewozu, w trakcie przewozu oraz po zakończeniu przewozu przez okres nie dłuższy niż 30 dni dla każdego z wymienionych rodzajów składowania.

W zależności od tego, jaki charakter pracy ma dana firma spedycyjna, dostępne na rynku polisy OC spedytora może dotyczyć spedycji drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. My robimy jedną polisę, w której zakres czynności spedycyjnych, obejmuje terytorium całego Świata, oraz każdy możliwy rodzaj spedycji.

Ubezpieczenie OC spedytora w Warcie
Chcesz poznać cenę na ubezpieczenie OC spedytora w Warcie? Kliknij i wypełnij nasz formularz, przyślemy na Twój e-mail ofertę na OCS.

Kto powinien posiadać polisę ubezpieczenia OC dla Spedytora?

Polisę ubezpieczeniową, którą jest ubezpieczenie OC dla Spedytora, powinna posiadać każda firma, trudniąca się organizowaniem i zleceniem przewozów ładunków. Dotyczy to zarówno dużych podmiotów jak i małych firm, które świeżo rozpoczynają działalność jako Spedytor.

Od naszych zaprzyjaźnionych firm z branży TSL dowiedzieliśmy się, że dzięki polisom OC dla Spedytorów, firmy dostają dostęp do giełd transportowych, gdzie otrzymują zlecenia, zarówno z kraju jak i zagranicy, na zorganizowanie przewozu towarów. Nie piszemy tutaj oczywiście, że wszystkie firmy muszą mieć takie ubezpieczenie w Warcie, nie. Chodzi o to, że sam fakt posiadania polisy OC Spedytora, z dowolnego Towarzystwa, sprawia, iż firmom jest łatwiej uzyskać dostęp do takiej giełdy. Przekłada się to na wyższe zarobki dla firmy spedycyjnej.

Na jaki okres zawierane jest ubezpieczenie dla Spedytora OCS?

Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie to polisa, której odpowiedzialność z reguły trwa 12 miesięcy. Czasami, jeżeli firma jest również przewoźnikiem i ma wykupioną polisę OCP w Warcie, możemy okres ochrony dostosować do końca trwania polisy dla przewoźnika. Składka z reguły bywa wtedy nieco mniejsza, niż za roczną polisę, ale jeżeli ona osiągnie próg minimalny, nie sposób poniżej zejść.

Co wpływa na składkę za ubezpieczenie OC dla Spedytora?

W jednym z naszych wcześniejszych artykułów, w których pisaliśmy na temat ubezpieczenia OC działalności gospodarczej, pisaliśmy na temat tego, co wpływa na składkę za polisę. Z reguły, cena stanowi wypadkową sumy ubezpieczenia, szkodowości za ostatnie 3 lata, prognozowanych lub osiąganych przychodów oraz dodatkowych klauzul.

W przypadku ubezpieczenia OC spedytora OCS, największy wpływ na składkę, naszym zdaniem, mają przychody, osiągnięte (dla firm, które są już jakiś czas na rynku) lub prognozowane (czyli dla tych, które rozpoczynają świeżą działalność). Dotyczy to każdego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Suma ubezpieczenia – też jest istotna, ale nie aż tak, jak wysokość przychodów.

W przypadku wyboru zakresu spedycji, nie zauważyliśmy różnic w cenie, wybierając spedycję drogową, kolejową, lotniczą i morską. Podobnie też, nie zauważyliśmy wzrostu składek, gdy zaznaczamy różne usługi jako rozszerzenie spedycji. wzrost ceny może powodować dodanie działalności logistycznej – wzrost wynika ze wzrostu osiąganych / prognozowanych przychodów.

My jednak, aby ustrzec się przed podwyżkami, staramy się, aby każda polisa na OC spedytora, była, przy danych parametrach, możliwie najtańsza. W przypadku mniejszych tematów, robimy to od ręki, jeżeli trafiają do nas firmy, gdzie suma ubezpieczenia i przychody są znaczne – staramy się uzyskać od Warty jak największe zniżki do takiej polisy.

Gdzie mogę otrzymać ubezpieczenie OC dla firmy spedycyjnej?

Ubezpieczenie OC dla firmy spedycyjnej, można tak naprawdę wykupić w każdej agencji ubezpieczeniowej. Chcąc jednak mieć pewność, że zakres ubezpieczenia będzie odpowiednio dobrany, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Nie zajmujemy się w dużej mierze ubezpieczeniami dla osób prywatnych, nasze główne źródło zainteresowań to ubezpieczenia dla firm, korporacyjne i finansowe. W takim środowisku najczęściej na co dzień się poruszamy.

Stąd też wiemy, co z reguły jest potrzebne dla danej branży. Jeżeli ktoś jest zainteresowany uzyskaniem polisy dla Spedytora, zapraszamy do korzystania z naszego formularza, dostępnego na tej stronie. Są tam wszystkie pytania, na podstawie których przygotowujemy dla Państwa oferty. Jeżeli będzie coś, co będzie wymagać doprecyzowania, skontaktujemy się z Państwem i zapytamy o szczegóły.

Prosimy o kontakt z naszym biurem. Można dzwonić pod numer 501-620-325 lub pisać wiadomości na maila pod adresem: tobiszewski.marcin@gmail.com. Żadnego z zapytań nie pominiemy. Jeżeli nie będziemy mogli na nie szybko odpowiedzieć, skontaktujemy się z Państwem, tak szybko, jak to będzie możliwe.

Biorąc pod uwagę trudności, jakie wiążą się z sytuacją w kraju związaną z koronawirusem, polisy na OC spedytora, robimy całkowicie zdalnie. Każde ubezpieczenie mogą Państwo wykupić z domu. Mamy podpis elektroniczny, więc podpisanie samej polisy oraz certyfikatu OCOT w wersji z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, nie jest problemem.

Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie – podsumowanie tekstu

W tym krótkim wpisie pokazaliśmy Państwu pokrótce, czym jest Ubezpieczenie OC spedytora w Warcie. Wiadomo, jakie firmy powinny mieć taką polisę oraz wiadomo, co wpływa w głównej mierze na cenę polisy. Pokazaliśmy również, gdzie można zdobyć polisę dla Spedytora, z dobrze dobranym zakresem odpowiedzialności. W miarę zdobywania nowych informacji, będziemy ten wpis sukcesywnie uaktualniać do najnowszej treści, po to, by było to Państwu jak najbardziej przydatne.

Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie ubezpieczenia OC spedytora.

Ubezpieczenie OC dla Spedytora w Warcie – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska