Na co zwracać uwagę kupując dobre ubezpieczenie podróżne

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 2 razy, Średnia ocena: 4.5]

Czy wyjeżdżając za granicę na urlop lub do pracy, rozważasz zakup ubezpieczenia podróżnego? Jeśli masz zamiar gdzieś podróżować, to bardzo dobrze, że myślisz o środkach ostrożności. Ubezpieczenie podróżne może być bardzo pomocne w razie nagłej potrzeby, którą zazwyczaj jest wypadek. Jednak przed zakupem takiego ubezpieczenia, lepiej jest być dobrze poinformowanym. Czasami posiadanie takiego ubezpieczenia jest obowiązkowe, czasem nie, zależy od sytuacji. Jeśli kupujesz, w tym artykule będziesz mógł się dowiedzieć, co powinno się wziąć pod uwagę wcześniej, aby móc wykupić dobre ubezpieczenie podróżne.

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne?

Dobre ubezpieczenie podróżne
Wyjeżdżając za granicę, wykup dobre ubezpieczenie podróżne!

Ubezpieczenie podróżne to przede wszystkim wysoka suma kosztów leczenia, które wypłaci ubezpieczyciel wtedy, gdy na wyjeździe turystycznym za granicę dojdzie do szkody. Im wyższa suma – tym lepiej dla ewentualnego poszkodowanego. Wysokie sumy ubezpieczenia przydatne są w krajach, w których opieka zdrowotna jest po prostu droga. Te kraje to głównie Stany Zjednoczone, Kanada, Australia.

Wykupując jakiekolwiek ubezpieczenie, w tym również ubezpieczenie podróżne, należy zapoznać się z tym, co jest zapisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia – OWU. Dzięki temu, będziemy wiedzieli, za co nasz ubezpieczyciel będzie odpowiadać a za co nie. Poznamy zakres ochrony, wyłączenia, itp.

Poznamy również sposób, w jaki zwrócić się o pomoc do ubezpieczyciela w sprawie pokrycia kosztów medycznych związanych z naszą sytuacją. Kiedy coś złego dzieje się podczas pobytu w obcym kraju, nawet chodzenie do lekarza może być problemem. Możemy nie znać języka, czy też możemy nie wiedzieć, który lekarz pomoże nam rozwiązać nasze problemy zdrowotne.

Z tego powodu dobre ubezpieczenie podróżne oferuje pomoc, pomagając znaleźć właściwego lekarza lub oferując poradę medyczną na odległość. W przypadku, gdy czujesz się bardzo źle i chcesz wrócić do domu, aby uzyskać lepszą opiekę zdrowotną, firma ubezpieczeniowa może nawet zorganizować Ci pomoc w powrocie do kraju, obejmującą wszystkie koszty jakie się mogą przy tym pojawić.

Co dodatkowo powinno zawierać ubezpieczenie podróżne.

Elementem dodatkowym, rozszerzającym polisę, może być ryzyko od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Mając je wykupione, w razie nagłego zdarzenia, podczas którego poniesiemy trwały uszczerbek na zdrowiu, otrzymamy odszkodowanie finansowe od Towarzystwa. W pewien sposób będzie ono stanowić zadośćuczynienie za poniesiony ból i straty moralne.

Innym elementem, który bywa przydatny, jest wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Osoby wybierające się w podróż z dziećmi powinny to wziąć pod rozwagę. Szkody, jakie mogą wyrządzić nasze dzieci lub my sami innym, mogą pozbawić nas znacznej ilości pieniędzy.

Co jeszcze może być przydatne przy wykupowaniu ubezpieczenia podróżnego?

Osoby, wykupujące ubezpieczenie podróżne na wyjazd do pracy za granicę, powinny rozszerzyć je o klauzulę wykonywania pracy za granicą. Da to pewność, że w przypadku szkody przy pracy, koszty medyczne zostaną pokryte. Jeżeli tego nie będzie – ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia. Sami będziemy musieli to wtedy zrobić.

Jeżeli jest to wyjazd typowo sportowy, tzn. będziemy uprawiać zawodowo sport – również, warto zaznaczyć to na polisie. Powody – takie jak wyżej. Przy wypadku np. na stoku – mamy pewność, że koszty leczenia zostaną pokryte z polisy.

Porównując oferty, warto sprawdzić, czy dana Oferta ma Assistance i jaki jest jego zakres. Dobrze byłoby, gdyby ta opcja była bezpłatna i w jego skład wchodziło: transport ubezpieczonego, poszukiwanie i ratownictwo, doraźna pomoc medyczna, wcześniejszy powrót ubezpieczonego, powrót bliskich ubezpieczonego, przedłużenie ochrony o 48 godzin po zakończeniu polisy, kontynuacja podróży, opieka nad nieletnimi dziećmi, zastępczy kierowca, odwiedziny osoby wskazanej, zakwaterowanie na czas rekonwalescencji oraz Usługi tłumacza.

Ceny polis podróżnych

Ceny polis podróżnych zależą od tego, na jaki okres je wykupujemy oraz od sum ubezpieczenia. Wyjazd do pracy czy uprawianie sportów będą dodatkami, które nieznacznie podniosą cenę polisy. Jednak te polisy, zwłaszcza na wyjazd turystyczny jedno czy dwutygodniowy są relatywnie tanie.

Pełna Ochrona występuje już od kilku-kilkunastu złotych dziennie. Jeżeli będziemy wykupować je dla grupy osób – będzie jeszcze taniej, niż by kupować je osobno.

Podsumowując, posiadanie dobrego ubezpieczenia podróżnego może zaoszczędzić wielu kłopotów. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu podróżnemu możemy podróżować bezpieczniej i czuć się bardziej komfortowo przed podróżą oraz w jej trakcie.

Warto przestudiować przed zakupem polisy Ogólne Warunki Ubezpieczenia i pytać agentów o wyjaśnienie zawiłości. Zawsze lepiej jest zapytać wcześniej, niż potem żałować później z powodu ewentualnych nieporozumień. Podróżuj bezpiecznie, szczęśliwie i bez stresu wiedząc, że będziesz dobrze ubezpieczony w razie potrzeby! Na tym polega ubezpieczenie podróżne!

Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją w sprawach ubezpieczeń podróżnych.

Na co zwracać uwagę kupując dobre ubezpieczenie podróżne – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska