Do czego może się przydać indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie?

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

W tym wpisie, zastanowimy się, do czego i czy w ogóle, będzie nam potrzebne indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie. Do napisania tego artykułu skłoniła nas, jakże życiowa, sytuacja jednej z naszych Klientek. Zapraszamy do lektury strony.

Po co mi indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie?

No cóż, wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie do czego będzie mi potrzebne indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie, nie jest jednoznaczna. Raczej powinniśmy się zastanowić nad tym, do czego nam jest potrzebne jakiekolwiek ubezpieczenie, niekoniecznie ubezpieczenie na życie. W branży ubezpieczeniowej temat życia i zdrowia jest bardzo trudny.

Indywidualne Ubezpieczenie na Życie w Warcie
Indywidualne Ubezpieczenie na Życie – nie ryzykuj brakiem ochrony

Więc po co nam ubezpieczenia? Czasami, przychodzącym do nas Klientom, ubezpieczającym dom lub auto, zadajemy takie pytania. Mogą się one wydawać trywialne, ale nasi Klienci kierują się różnymi motywami.

Najczęściej dotyczą one sfery zabezpieczenia majątku przed jego utratą. Jest to zrozumiałe, że zabezpieczamy w ten sposób, zgromadzone przez nas w ciągu całego życia, mienie.

Jednak sposób myślenia odnośnie ubezpieczeń jest w naszym społeczeństwie taki, że myślimy o zabezpieczeniu przedmiotów a nie o zabezpieczeniu osób dostarczających pieniądze do budżetu domowego i zabezpieczenia rodziny.

Ludziom trudno jest dopuszczać do siebie myśli, które dotyczą naszej śmierci czy poważnej choroby. Zazwyczaj bagatelizujemy lub odsuwamy je od siebie, a słysząc gdzieś w oddali sygnał karetki oddychamy z ulgą, że to nie my. Nikt jednak nie jest pewien, co mu los przyniesie.

Odsuwamy od siebie myśli o tym, że nam się nic nie może stać. Tylko czy mamy taką pewność że nic się nie stanie? Nie mamy takiej pewności, gdybyśmy mieli, żadne z nas nie ubezpieczałoby domu, samochodu. Nie myślimy w ten sposób, że może w naszym życiu przydarzyć się coś niedobrego. Niestety, nasze życie często nie wygląda tak, jak byśmy tego chcieli.

Więc po co mi ubezpieczenie na życie?

Tak naprawdę, indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie przydaje się w dwóch istotnych przypadkach. Pierwszym z nich jest wystąpienie ciężkiej choroby. I tutaj właśnie pojawia się sytuacja życiowa naszej Klientki, a właściwie córki naszej Klientki.

W przypadku wystąpienia ciężkiej choroby, np. zachorowania na nowotwór, zawału, udaru, itp., korzystamy z usług NFZ i czekamy w kolejkach do lekarza. Skutkiem wystąpienia takiej choroby jest najczęściej pogorszenie sytuacji materialnej rodziny – osoba chora nie pracuje i nie zarabia, a leczenie niestety często kosztuje duże pieniądze.

W lutym 2017 roku, nasza Klientka przyszła do naszego biura wznowić ubezpieczenie na auto. Prosiła jednak, aby rozłożyć płatność na raty, gdyż sytuacja życiowa zmusiła ją do poszukiwania oszczędności. Zaczęliśmy trudną rozmowę i okazało się, że rok temu, córka naszej Klientki, mająca 35 lat i czteroletnie małe dziecko, zachorowała na złośliwy nowotwór. W tej chwili, kobieta jest po drugiej chemii. Rokowania są nienajlepsze. Rodzina posprzedawała to, co mogła, aby przeznaczyć pieniądze na leczenie. I niestety, Pani wcześniej nie była nigdzie ubezpieczona. W chwili obecnej, indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie Warta Sposób na Raka, nie może już jej objąć swoją ochroną.

Na tym moglibyśmy zakończyć nas wywód, ale drugim przypadkiem, w którym przydaje się indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie, jest śmierć. Nie lubimy o tym rozmawiać, boimy się tego tematu, jako ludzie świadomie i podświadomie odsuwamy się od jakichkolwiek rozmów na ten temat. Wszyscy do niej zmierzamy, każdy z nas starzeje się we własnym tempie. Najczęściej przychodzi w momencie, w którym najmniej się jej spodziewamy.

Dobrze jest, gdy przeżyjemy swoje życie długo. Jesteśmy jednak w wieku produkcyjnym, często widzimy karetki pogotowia, słyszymy w mediach o wypadkach i najczęściej mówimy „och, dobrze że to nie my”. Zazwyczaj jest tak, że potrzeba minimum dwóch lat, aby otrząsnąć się po śmierci bliskiej osoby. Jednak niektórzy nie mogą się z tym pogodzić przez całe życie.

Niespodziewana śmierć pracującego członka rodziny to poważne uszczuplenie budżetu domowego. Jest to niezaprzeczalny fakt. Wiemy, że duża część naszych Klientów, posiada ubezpieczenia grupowe w swoich firmach. Jednak często, gdy przychodzi zdarzenie, którego się nie spodziewają, a na pewno nie chcą, to komentarze są takie: “oj, przydałoby się więcej pieniędzy”. Piszemy o tym z prozaicznego powodu, sumy pieniężne, jakie nasi Klienci otrzymują z ubezpieczeń grupowych, często nie wystarczają aby zapewnić przyzwoity byt rodzinie.

Wypłata odszkodowania z polisy indywidualnej, w przypadku gdy osoba posiadała ubezpieczenie grupowe w pracy, w znaczącym stopniu poprawa sytuację materialną rodziny. Z kolei w przypadku osób, które nie miały ubezpieczenia grupowego, da również spory zastrzyk gotówki. Potężny zastrzyk gotówki pozwoli również spłacić zobowiązania wynikające z posiadania kredytu. Często posiadanie ubezpieczenia na życie z cesją wierzytelności na bank jest warunkiem koniecznym pozwalającym na zaciągnięcie takiego zobowiązania.

I właśnie w takich przypadkach, o których wyżej napisaliśmy, indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie, przydaje się najbardziej. Wśród produktów ubezpieczeniowych, na pierwszy plan przebija się ubezpieczenie grupowe dla jednej osoby Warta Dla Ciebie i Rodziny, Warta Ochrona i Warta Sposób na Raka. Żaden z tych produktów nie zagwarantuje, że nie będziemy chorować czy że nie umrzemy, ale da gwarancję ochrony i wypłaty odszkodowania rodzinie. Indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie chroni przed skutkami chorób i zapewnia wsparcie podczas ich leczenia. Zapraszamy do kontaktu, dzwoniąc pod numer 501-620-325 lub poprzez zakładkę kontakt.

Indywidualne ubezpieczenie na życie w Warcie – Ubezpieczenia Biała Podlaska