Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie

Oceń naszą stronę
[Głosowano: 3 razy, Średnia ocena: 4.7]

W jednym z naszych wcześniejszych artykułów, pokazaliśmy Państwu, jakie są kary za brak ważnego OC. Teraz, na potrzeby naszych Klientów, pokażemy i opiszemy Państwu procedurę, którą jest przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie, wykonywaną w naszym biurze. Przeniesienie zniżek pozwoli na obniżenie cen polis komunikacyjnych OC.

Przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie
Przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie – łatwy sposób na zaoszczędzenie na składce OC

Do napisania tego opracowania, skłonili nas nasi Klienci, którzy nie chcą, aby ich współmałżonkowie płacili wysokie ceny za polisy OC. Nie każdy bowiem w Polsce wie, że w bardzo prosty sposób można uniknąć płacenia wysoki składek. Warunkiem koniecznym, aby mąż bądź żona otrzymała zniżki partnera, jest zachowana wspólnota majątkowa. Jeżeli małżonkowie mają rozdzielność majątkową – najlepiej od razu rejestrować samochód na dwie osoby.

Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie?

Kalkulator składki na ubezpieczenie OC działalności gospodarczej
Prowadzisz firmę? Sprawdź, jaką możemy przygotować ofertę na OC dla Twojej firmy.

Sprawa przeniesienia zniżek OC na współmałżonka w naszym biurze jest bardzo prosta. W innych Towarzystwach Ubezpieczeniowych procedura może być podobna. Jeżeli współmałżonek nie miał nigdy polisy komunikacyjnej OC, ani nigdy nie był wpisany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel, może przejąć zniżki męża lub żony, w zależności od przypadku. Jednak razem ze zniżkami, przejmuje również całą historię związaną ze szkodami współmałżonka.

Jeżeli nie było szkód – wtedy składka za OC jest taka, jaką płaciłby współmałżonek, jeżeli byłaby szkoda u współmałżonka wcześniej – cena polisy byłaby odpowiednio wyższa. Przy jednej szkodzie składka byłaby i tak niższa, niż gdyby nie przenosić zniżek na współmałżonka i zawierać tzw. pierwsze ubezpieczenie OC.

Więc jak wygląda przeniesienie zniżek?

Osoby, które przychodzą do naszego biura i chcą przejąć zniżki męża lub żony, wypełniają stosowne oświadczenie oraz dodatkowo przynoszą wcześniejsze polisy OC / lub zaświadczenia od innych ubezpieczycieli w celu potwierdzenia posiadanych zniżek. Jeżeli współmałżonek od lat ubezpiecza swoje pojazdy w Warcie, zaświadczenia/polisy, nie są potrzebne. Druk takiego oświadczenia dostępny jest w naszej agencji, mieszczącej się przy ulicy Ciasnej 1 w Białej Podlaskiej.

Po podpisaniu i wypełnieniu oświadczenia współmałżonka przez Klienta, przygotowujemy ofertę ubezpieczenia OC, a następnie razem z oświadczeniem i zaświadczeniami, wysyłamy do akceptacji przez Centrum Produktowe Warty. Trwa to w zależności od ilości podań od 15 minut do kilku godzin. Po zaaprobowaniu zniżek przez CP, pozostaje się cieszyć niską składką ubezpieczenia OC.

Jak to wygląda cenowo, to na pewno Państwo sami wiedzą przychodząc do agencji wyliczyć ofertę. Jedni dostają tylko np. 10%, bo tyle ma współmałżonek, ale inni mają pełne zniżki – czyli wspomniane wcześniej pełne zniżki, czyli 60%. Różnica cenowa, pomiędzy osobą bez zniżek a kierowcą, posiadającą pełne zniżki potrafi wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych! Przeniesienie zniżek na współmałżonka jest po prostu opłacalne.

Czy można przejąć zniżki komunikacyjne OC po zmarłym współmałżonku?

Co jakiś czas dostajemy od Państwa zapytanie odnośnie tego, czy można przejąć zniżki OC po zmarłym mężu lub żonie. Informujemy, iż nie jest to możliwe. Przeniesienie zniżek możliwe jest po wypełnieniu i  podpisaniu przez oboje małżonków druku oświadczenia majątkowego o wspólnocie majątkowej. Innej możliwości niestety nie ma.

Uprzedzamy, podpisywanie druku za kogoś, “mąż/żona przyjdzie później i podpisze, oświadczenie wyślemy e-mailem, itp., nie przejdzie, gdyż jest nielegalne. Agent Ubezpieczeniowy, z dowolnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, przy procedurze przenoszenia zniżek, ma obowiązek sprawdzenia, czy dokument podpisywany jest przez właściwe osoby.

Przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie – krótkie podsumowanie

Na łamach tego artykułu, pokazaliśmy Państwu, jak wygląda krok po kroku, procedura przeniesienia zniżek OC na współmałżonka. Wiedza ta jest uniwersalna i tak naprawdę, odnosi się do sposobu przeniesienia zniżek w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Jeżeli coś jest niejasne, lub mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z nami. Ewentualnie, prosimy kierować zapytania poprzez zamieszczenie komentarza pod artykułem. Żadnej sytuacji nie pominiemy.

Teraz już Państwo wiedzą, jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie.

Do pobrania: Druk oświadczenia małżonka

Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie – Ubezpieczenia Biała Podlaska