Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka

Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na raka
Oceń naszą stronę
[Głosowano: 1 razy, Średnia ocena: 5]

W tym wpisie, pokażemy Państwu dla których warto posiadać polisę ochronną na życie, którą jest ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka. Pokażemy również dlaczego nasz produkt jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych form leczenia w NFZ. Zapraszamy do lektury strony.

Czym jest ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka?

Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka
Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka – diagnoza

Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka, to produkt z grupy ubezpieczeń życiowych Warty. Jest przeznaczony dla osób, chcących zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed konsekwencjami zachorowania na nowotwór.

Środki finansowe, które otrzymują osoby u których zdiagnozowano na nowotwór, pozwalają na szybkie podjęcie leczenia, gdyż jak wiadomo, w leczeniu chorób nowotworowych liczy się czas. Pokażemy Państwu trochę statystyk z 2016 roku.

Czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, ile dziennie w Polsce ginie osób na drogach? Według danych z Czerwonego Krzyża za rok 2016, dziennie ginie na polskich drogach 16 osób. Codziennie w wypadkach samochodowych zostaje rannych w Polsce około 160 osób.

I teraz najważniejsze: jak Państwo sądzą, ile osób dziennie w Polsce słyszy diagnozę lekarską: ma Pan/Pani nowotwór złośliwy?

Niestety, nie mamy tutaj dobrych wieści. Średnio jest to liczba 3 razy większa niż ilość rannych poszkodowanych w wypadkach samochodowych – ok. 470 osób.

Ludzie bez problemu ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków a nie ubezpieczają się przed „nieszczęśliwym wypadkiem” jakim jest usłyszenie diagnozy że jest się chorym na raka. Prawie 500 osób dziennie dowiaduje się, że ma nowotwór złośliwy. Po usłyszeniu diagnozy, ludzie mają wybór. Szybko podjąć najlepsze możliwe leczenie na świecie albo czekać na pomoc od NFZ. Czyli często długo czekać na pomoc i poddać się przestarzałym metodom leczenia.

Dla jakich osób ta oferta jest przeznaczona?

Ubezpieczenie na życie Warta Sposób na Raka
Prognoza odnośnie zachorowalności na chorobę nowotworową

Chciałoby się powiedzieć, że jest to oferta skierowana do wszystkich osób, w wieku od 18 do 60 lat. Niestety, nie jest ona dla wszystkich.

Do ubezpieczenia Warta Sposób na raka, mogą przystąpić wszystkie osoby, które nigdy nie miały postawionej diagnozy, w której stwierdzono obecność nowotworu, tak złośliwego, jak i łagodnego. Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał nowotwór, jakikolwiek, to taka osoba nie może przystąpić do ubezpieczenia.

Jeżeli przystępując do ubezpieczenia, osoba zatai takie informacje – w momencie powtórnej diagnozy i zgłoszenia się po środki finansowe do Warty, Towarzystwo zweryfikuje, czy w przeszłości ktoś chorował na nowotwór. Jeżeli z weryfikacji wyjdzie że tak, niestety będzie odmowa wypłaty odszkodowania.

Produkt przeznaczony jest dla osób, chcących rozszerzyć swoje dotychczasowe ubezpieczenie, a także dla tych, u których w rodzinach występowały wcześniej nowotwory i występują w tak zwanej grupie ryzyka.

Dlaczego ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych form leczenia?

Osoba, u której diagnozuje się nowotwór złośliwy, po pierwszym ataku paniki, zaczynają się pojawiać myśli typu, kto mi może pomóc, gdzie jest odpowiedni lekarz, kto się na tym zna i ile to może kosztować. Jeżeli nie mamy wykupionej odpowiedniej polisy, lub nie posiadamy odpowiedniej ilości środków finansowych, niestety często pozostaje nam biernie oddać się w ręce służby zdrowia.

Jeżeli zależy nam na podjęciu szybkiego leczenia, to polisa Warta sposób na raka, gwarantuje nam  100% sumy ubezpieczenia w razie diagnozy nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym i drugą opinię medyczną.

Jakie problemy mogą mieć ludzie, jeżeli nie ma takiego ubezpieczenia?

Warta Sposób na Raka - szybka pomoc w walce z chorobą nowotworową
Warta Sposób na Raka – szybka pomoc w walce z chorobą nowotworową

Osoby ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce, napotykają wiele różnych problemów. Na każdym etapie choroby pojawiają się nowe wyzwania, które związane są głównie z pieniędzmi i możliwościami leczenia.

Jeżeli nie mamy tych pieniędzy, wypłacanych z polisy Warta sposób na raka, nie mamy drugiej opinii medycznej, musimy się zmierzyć z tym, że w Polsce z liczby 30 leków nowotworowych, które są standardowo stosowane na zachodzie Europy, dostępne są tylko 2 na tzw. pierwszą rękę, w pierwszym stosowaniu. Sprowadzanie pozostałych leków, na własną rękę jest nielegalne, można zostać ukaranym za samodzielny import leków. Mowa tutaj jest oczywiście o tradycyjnym leczeniu szpitalnym.

Z tych 30 leków, ledwie 16 jest dostępnych w Polsce, na tzw. drugą rękę, czyli wtedy, gdy te dwa pierwsze nie zadziałają. Lekarze mają wtedy prawo sięgnąć po pozostałe środki. Oczywiście, lek działa najlepiej, gdy jest stosowany od razu, nie można eksperymentować z nieskutecznymi terapiami.

W Polsce mamy też bardzo ograniczony dostęp do leków onkologicznych, ich używanie w naszym kraju, jest mniejsze nawet o 75% niż w innych krajach europejskich. Wynika to oczywiście ze stanu finansów, otrzymywanych przez NFZ z budżetu państwa. W Polsce mamy bardzo długi czas oczekiwania na badanie i operacje onkologiczne w ramach NFZ, przeciętnie jest to 3 miesiące, często o wiele dłużej.

Kto ponosi największe koszty leczenia?

Oczywiście, w przypadku zachorowań na raka, pacjent ponosi ogromne koszty leczenia, które w skrajnych wypadkach mogą sięgnąć kwoty 2 milionów złotych. Przeciętny człowiek nie jest w stanie ich ponieść. Przeciętny człowiek nie będzie wiedział, która terapia może być dla niego właściwa, nikt mu nie doradzi, dokąd pójść, aby ten problem rozwiązać.

Jeżeli ktoś wykupił ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka, otrzymuje bardzo szybko pieniądze na rozpoczęcie procesu leczenia. Maksymalnie czas otrzymania pieniędzy od usłyszenia diagnozy, wynosi 21 dni. Wystarczy też tylko jeden telefon na numer podany w polisie i w ciągu 14 dni można będzie uzyskać drugą opinię medyczną.

Dowiemy się o najlepszych metodach leczenia nowotworów na świecie, czasie trwania leczenia oraz rokowaniach na przyszłość. Można wybrać jeden z trzech ośrodków na świecie, specjalizujących się w leczeniu nowotworów.

Na co pozwala pacjentom uzyskanie drugiej opinii medycznej?

Na podstawie tej drugiej opinii medycznej, można ściągnąć lek z zagranicy, który lekarze w Polsce przepisują dopiero wtedy, gdy podstawowa pomoc jest nieskuteczna. Na podstawie drugiej opinii medycznej, fundacje onkologiczne sprowadzają dla pacjentów odpowiednie leki. Dzięki temu ludzie dostają najlepsze metody do walki z chorobą nowotworową w od 14 do 21 dni po zgłoszeniu się do Warty.

Oczywiście, za te leki trzeba zapłacić, ale na szczęście mamy pieniądze wypłacone z polisy Warta Sposób na Raka. Jeżeli ubezpieczymy się na kwotę 200 tysięcy, to w momencie diagnozy, te pieniądze są już na koncie. Za taką kwotę, można już dużo zrobić.

Jeżeli zależy nam na szybko podjętej i skutecznej rehabilitacji po operacji, to Warta proponuje 50% sumy ubezpieczenia po operacji tego nowotworu, za którego wykrycie dostaliśmy już pieniądze. Pieniądze te przydają się pacjentowi po operacji, gdyż sama operacja nie kończy procesu leczenia. Osoba po operacji potrzebuje rehabilitacji, diety, suplementów, wsparcia psychologicznego, wizyt u lekarza onkologa.

W przypadku leczenia związanego tylko i wyłącznie z NFZ, po wypisaniu ze szpitala po operacji, czekamy minimum 3 tygodnie aby dostać się do onkologa. Opóźnia to dalsze leczenie i rehabilitację. Na rehabilitację w NFZ czekamy około 1 roku – co obniża rokowania do pełnego pobytu do zdrowia. Niestety musimy tutaj dodać, że rehabilitacja prywatna, nie podlega refundacji z NFZ.

W przypadku posiadania ubezpieczenia Warta Sposób na Raka, przeciętny Kowalski, po operacji uzyskuje natychmiastowe wsparcie finansowe, w wysokości 50% sumy gwarancyjnej. Jeżeli za zdiagnozowanie nowotworu, można otrzymać 200 tysięcy, to na wsparcie rehabilitacyjne, po przeprowadzonej operacji, można otrzymać nawet 100 tysięcy złotych.

Wykupując najwyższy pakiet, z sumą gwarancyjną w wysokości 200 tysięcy złotych, całkowita wypłata odszkodowania, może wynieść nawet 500 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka
Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka – wysokość świadczeń

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta sposób na Raka?

Powodów, dla których warto lub nie warto posiadać takiego ubezpieczenia, każda osoba mogłaby wymienić dość dużo. Przeważnie ludzie nie chcą słuchać o tym, że może im się coś stać w przyszłości. Ludzie nie lubią, jak się im wygłasza opinie jak jest, czy w co mają wierzyć. Istnieje pogląd, że wszyscy w Polsce znamy się na wszystkim najlepiej, a w szczególności na zdrowiu. Każdy Polak jest lekarzem.

Z chwilą, gdy ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na raka weszło na rynek, zaczęliśmy informować naszych Klientów, że coś takiego mamy.

Problematycznym było słuchanie Klientów o tym produkcie, gdyż ubezpieczenie na życie nie jest najłatwiejszym tematem do dyskusji. To jest bardzo suche. Niewiele osób wstaje rano i idzie do biura ubezpieczeniowego z myślą o zakupie ubezpieczenia na życie. Niewiele, ale jednak z części tych osób, udaje się nam czasami wyłuskać ludzi, którym naprawdę zależy na swoim zdrowiu i zabezpieczeniu rodziny.

Polisa Warta Sposób na Raka, zabezpiecza nie tylko samą osobę, która zachoruje na nowotwór, ona zabezpiecza głównie rodzinę przed finansowymi skutkami tej choroby. Powiemy nawet więcej, mając ubezpieczone życie w banku, w którym mamy kredyt na dom i cesję na bank, w chwili śmierci na wskutek zachorowania na nowotwór, bank dostanie pieniądze.  W momencie gdy uda się nam wyjść z choroby – nikt nic nie dostaje. Rodzina najczęściej zostaje z ogromnymi kosztami, które musiała ponieść w związku z leczeniem choroby nowotworowej!

Warta Sposób na Raka to gwarancja wypłaty pieniędzy za zdiagnozowanie choroby nowotworowej.

Przykład

Dlatego tutaj posłużymy się przykładem rodziny, dla której wykupienie polisy na życie okazało się być bardzo istotne. Rodzina, o której wspominamy, to nasi stali Klienci w wieku 50 lat, z którymi chętnie rozmawiamy  na różne tematy, gdy tylko przychodzą do naszego biura. Chcemy też być uczciwi i dodamy od razu, że sytuacja nie dotyczy choroby nowotworowej, a poważnej choroby układu krążenia i szerokiej oferty ochronnej Warta Ochrona.

Wspomniani wcześniej Klienci na początku zaczęli przychodzić do naszego biura z ubezpieczeniem auta i później mieszkania. Z naszej strony, naturalną rzeczą było poinformowanie, że mamy dodatkowe produkty ochronne, dotyczące ochrony życia. Mąż był nastawiony pozytywnie, żona raczej podchodziła do tego sceptycznie, gdyż wiązało się to z dodatkową comiesięczną opłatą.

Niemniej jednak, podpisaliśmy polisę na dość wysokie sumy ubezpieczenia. Niecały rok później, mąż, właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej ma rozległy zawał i trafia do szpitala na długotrwałe specjalistyczne leczenie.

Informację o stanie naszego Klienta otrzymaliśmy od jego żony, która ze łzami w oczach przyszła do nas z podziękowaniami, że jedna dobrze się stało, że zawarliśmy taką polisę. Dzięki temu, pieniądze z polisy, pozwoliły na normalne funkcjonowanie rodziny.

Jednak takich przykładów jest mało. Częściej zdarzają się takie sytuacje, w których rodzina, w chwili wystąpienia choroby u jednego z domowników, pozostaje bez środków finansowych. Mieliśmy sytuację, w której przyszła do naszego biura Klientka z pytaniem o ubezpieczenie na życie dla jej córki, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Po tym, gdy jej powiedzieliśmy że mamy ubezpieczenie od raka, lecz niestety dla córki już nie będzie ono dostępne, rozpłakała się. Dziś wiemy, że sytuacja w tej rodzinie jest bardzo poważna, kobieta przeszła operację i cykl chemio i radio terapii, ale niestety rokowania nie są pomyślne.

Czasami nie warto ryzykować i nie mieć ubezpieczenia na życie. Z kolei te osoby, które już mają ubezpieczenie na życie, powinny się zastanowić nad tym, jak je rozszerzyć. Rozwój cywilizacji, życie w ciągłym stresie i biegu, niekoniecznie zdrowa żywność, będą miały wpływ na rozwój i częstsze występowanie nowotworów w Polsce. Warto się wtedy zastanowić nad propozycją ubezpieczenia Warty od zachorowania na raka. Ubezpieczenie może nie uchroni od zachorowania na raka. Da nam jednak pewność i gwarancję wypłaty środków, przeznaczonych na walkę z chorobą.

Gdyby pojawiły się jakieś pytania z Państwa strony lub mieli by Państwo jakieś wątpliwości, prosimy o kontakt. W tym celu można użyć zakładki kontakt  lub zasięgnąć informacji telefonicznej dzwoniąc pod numer 501-620-325. Na wszelkie pytania chętnie Państwu odpowiemy.

Ubezpieczenie od choroby nowotworowej Warta Sposób na Raka – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska