Wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie

Ze względu na spore zainteresowanie Klientów ofertą ubezpieczeń gwarancyjnych w Warcie, postanowiliśmy zamieścić nowy wpis, w którym opisujemy nowy produkt finansowy, dostępny w naszej agencji, którym jest wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie. Biorąc pod uwagę ilość Państwa zapytań, informacje, które przestawimy w tym wpisie, pozwolą usystematyzować swoją wiedzę na temat gwarancji. Pokażemy również, jak zdobyć taką gwarancję.

Wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie
Wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie – prosty sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Jakiś czas temu, napisaliśmy krótki artykuł na temat gwarancji ubezpieczeniowych w Warcie. Wpis ten jest rozszerzeniem i dopełnieniem poprzedniego artykułu. Skupimy się tutaj na jednym produkcie, łatwo dostępnym w naszej agencji, którym jest właśnie gwarancja ubezpieczeniowa zapłaty wadium w Warcie jako zabezpieczenie przetargu.

Produkt który Państwu oferujemy to gwarancja wadialna do wysokości 50 tysięcy złotych. Aby ją otrzymać, firma nie musi spełniać żadnych wymogów formalnych. Ale o tym poniżej. W tym miejscu również dodamy, iż tego produktu nie ma żaden broker ubezpieczeniowy!!!

Czym jest gwarancja ubezpieczeniowa czyli wadium przetargowe w zamówieniach publicznych Warcie?

Wszyscy zainteresowani wiedzą, czym jest wadium. Najkrócej mówiąc, wadium to określona suma pieniędzy składana jako zabezpieczenie dotrzymania warunków danej umowy w ramach przetargu lub aukcji. Jest to najczęściej suma, która znacznie przekracza możliwości finansowe wielu firm.

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Potrzebujesz gwarancji ubezpieczeniowej? Skorzystaj z kalkulatora, policz składkę i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymaszNie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Bo o ile, stanięcie do jednego przetargu w przeciągu roku, gdzie Beneficjent żąda złożenia wadium w wysokości np. 30 tysięcy złotych jeszcze można jakoś zaakceptować, ale już stawanie regularnie, kilka razy w miesiącu do różnych przetargów i składanie w depozycie takich pieniędzy, dla wielu firm może stanowić problem. Problem zwłaszcza wtedy, gdy firma wygra przetarg i musi swoje pieniądze nieraz na kilka lat w ten sposób zamrozić.

Problem zamrażania w ten sposób gotówki, dotyczy większości naszych Klientów. Wśród nich są firmy, które mają ulokowane w różnych firmach depozyty od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych. Oczywiście, są to kwoty, które nagromadziły się przez kilka lat. Pokażemy Państwu doskonały sposób, jak można uniknąć zamrażania w ten sposób pieniędzy.

Jak sprawić, by wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie, stanowiła element zastępujący wpłacane pieniądze?

Firmy ogłaszające przetarg, w dokumencie zwanym SIWZ (specyfikacja indywidualnych warunków zamówienia) określają, w jaki sposób może być wpłacone wadium. Na pierwszym miejscu jest zawsze gotówka, na pozostałych wymienia się gwarancje ubezpieczeniowe.

Do tej pory, aby uzyskać określoną do przetargu gwarancję, firma zainteresowana gwarancjami, musiała spełnić określone warunki, aby takie dokumenty otrzymać. Firma musiała wykazać dokumenty finansowe z 3 ostatnich lat. W zależności od tego, jaką dana firma prowadziła księgowość, na początek potrzebne były zestawienia bilansowe lub pity. Każdy Klient, który usiłował zdobyć gwarancję musiał okazać dla Towarzystwa szereg dokumentów i najczęściej długo czekać na odpowiedź. Zdarzało się również, że po złożeniu dokumentów, odpowiedź w sprawie gwarancji wadialnej była odmowna. Po prostu Towarzystwo odmawiało udzielenia gwarancji.

Odpowiedzią na te problemy, jest propozycja ubezpieczeniowa Warty. Gwarancje wadialne do wysokości sumy gwarancyjnej 50 tysięcy w Warcie przeznaczone są dla wszystkich firm, chcących startować w przetargach. Firmy nie muszą okazywać swoich dokumentów finansowych, nie muszą prowadzić działalności przez wiele lat. Wystarczy, że firmy funkcjonują dwa lata na rynku – nie badamy żadnej sytuacji finansowej!

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Potrzebujesz gwarancji ubezpieczeniowej? Skorzystaj z kalkulatora, policz składkę i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymaszNie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Aby wystawić taką gwarancję dla Klienta, potrzebujemy jedynie specyfikacji indywidualnych warunków zamówienia, czyli SIWZ. W zależności od tego, co jest napisane w SIWZ, wystawienie trwa od kilkunastu minut, do kilku godzin, ale przeważnie tego samego dnia Klient otrzymuje dokument.

W zależności od tego, kiedy jest organizowany przetarg, wystawioną gwarancję wysyłamy kurierem do Klienta. Czasami zdarza się, że sytuacja jest wyjątkowo pilna, taką gwarancję wysyłamy wtedy bezpośrednio do Beneficjenta, odpowiednio opisując i adresując kopertę. Do tej pory, nie zdarzyło się jeszcze, by taki dokument nie dotarł na czas. Zdarza się również tak, by mieć stuprocentową pewność że gwarancja dotrze na czas, wozimy ją osobiście. Jest to opcja dostępna przy założeniu, że przetarg lub zamawiający znajduje się w odległości do 150 kilometrów. Jednak są to sporadyczne przypadki, zazwyczaj wystarcza kurier.

Czy taki sposób zabezpieczenia finansowego przy przetargu jest dobry dla Klienta?

Wbrew pozorom, takie pytanie też nam zadają nasi Klienci, zwłaszcza Ci, którzy zaczynają startować w przetargach. Na takie pytanie, najlepiej jeżeli odpowie sobie sam Klient: czy mając do wyboru polisę za kilkaset złotych, stać go będzie na zdeponowanie, często wiele razy w ciągu roku, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych?

Mamy w naszym biurze Klientów, którzy deponują w ten sposób gotówkę od wielu lat u zamawiających. Oczywiście, wadia wpłacone w gotówce, podlegają zwrotowi. W sytuacjach, w których przetarg z woli zamawiającego przesuwa się na kolejny termin, zwrot gotówki przeciąga się. O ile w przypadkach, w których firmy stają kilka razy w roku do przetargu i wpłacają niewielkie kwoty, da się to jakoś przeboleć. Jednak dla firm, stających często do przetargów, takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia.

Odpowiedź jest tutaj oczywista, propozycja Warty jest doskonałym rozwiązaniem finansowym dla Klienta. Stając do kilkudziesięciu przetargów w roku, gdzie jest wymagane wpłacenie kilku – kilkudziesięciu tysięcy wadium, Klient zamraża swoją gotówkę. Wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie, dostępne jest za ułamek ceny wadium. Tego typu zabezpieczenie sprawdza się doskonale jako alternatywa wpłacanej gotówki. Klienci oszczędzają swoje pieniądze, które dzięki temu mogą dalej pracować!

W sytuacjach, gdy firma wygrywa przetarg i Beneficjent żąda zabezpieczenia wykonania kontraktu, weryfikacja firm jest konieczna. Czyli aby otrzymać gwarancję zabezpieczenia wykonania kontraktu, potrzebne będą te dokumenty, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Jeżeli Klienci potrzebują kilkanaście – kilkaset gwarancji rocznie, proponujemy zawarcie umowy o limit w Warcie. Umowa o limit to opcja bezpłatna, weryfikacja Klienta jest jednorazowa, do przygotowania i wystawienia gwarancji potrzebny jest wtedy tylko SIWZ.

Kalkulator cen gwarancji ubezpieczeniowych
Potrzebujesz gwarancji ubezpieczeniowej? Skorzystaj z kalkulatora, policz składkę i sprawdź, czy taką gwarancję otrzymaszNie czekaj z tym do podpisania umowy !!!

Podsumowanie

Jeżeli firmie potrzebne są same gwarancje wadialne – to do sumy ubezpieczenia na wadium do 50 tysięcy – w naszym biurze przygotowujemy takie polisy samodzielnie, bez żadnych dokumentów i weryfikacji finansowej Klienta, bez weksli, itp, potrzebujemy jedynie SIWZ do właściwego przygotowania oferty.

Z kolei, w sytuacjach, w których firma potrzebuje wyższe wadium niż 50 tysięcy i do tego inne gwarancje – potrzebne będą do weryfikacji dokumenty finansowe firmy. Najlepiej jest wtedy przygotować umowę o limit i poruszać się w jej obrębie.

Pracownik Warty, mając do wglądu dok. finansowe, określi wstępnie kondycję finansową firmy a następnie zaproponuje wysokość limitu. Będzie to znacznie korzystniejsza cenowo opcja dla portfela firmy przy zamawianiu poszczególnych gwarancji.

Wszystkich informacji dowiedzą się Państwo w naszym biurze przy ul. Ciasnej 1 w Białej Podlaskiej, lub dzwoniąc pod numer 501-620-325. Zapraszamy do kontaktu (klik). Mona również skorzystać z naszego kalkulatora cen gwarancji ubezpieczeniowych w Warcie, w ciągu pół godziny poznają Państwo wysokość składki.

Teraz już Państwo wiedzą, że wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie, jest doskonałą alternatywą dla zamrażania gotówki u Beneficjentów.

Wadium przetargowe czyli gwarancja ubezpieczeniowa w zamówieniach publicznych w Warcie – Warta Ubezpieczenia Biała Podlaska

Ocena
Data
Reviewed Item
Gwarancja ubezpieczeniowa czyli wadium przetargowe w zamówieniach publicznych w Warcie jako zabezpieczenie przetargu
Łącznie
51star1star1star1star1star

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *