Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie

W jednym z naszych wcześniejszych artykułów, pokazaliśmy Państwu, jak wyglądają nasze najlepsze sposoby na tanie ubezpieczenie OC dla młodych kierowców. Teraz, na potrzeby naszych Klientów, pokażemy i opiszemy Państwu procedurę, którą jest przeniesienie zniżek OC na współmałżonka, wykonywaną w naszym biurze.

Przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie
Przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie

Do napisania tego opracowania, skłonili nas nasi Klienci, którzy nie chcą, aby ich współmałżonkowie płacili wysokie ceny za polisy OC. Nie każdy bowiem w Polsce wie, że w bardzo prosty sposób można uniknąć płacenia wysoki składek. Warunkiem koniecznym, aby mąż bądź żona otrzymała zniżki partnera, jest zachowana wspólnota majątkowa. Jeżeli małżonkowie mają rozdzielność majątkową – najlepiej od razu rejestrować samochód na dwie osoby.

Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie?

Sprawa przeniesienia zniżek OC na współmałżonka w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta jest bardzo prosta. Jeżeli współmałżonek nie miał nigdy polisy komunikacyjnej OC, ani nigdy nie był wpisany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel, może przejąć zniżki męża lub żony, w zależności od przypadku. Jednak razem ze zniżkami, przejmuje również całą historię związaną ze szkodami współmałżonka.

Jeżeli nie było szkód – wtedy składka za OC jest taka, jaką płaciłby współmałżonek, jeżeli byłaby szkoda u współmałżonka wcześniej – cena polisy byłaby odpowiednio wyższa. Przy jednej szkodzie składka byłaby i tak niższa, niż gdyby nie przenosić zniżek na współmałżonka i zawierać tzw. pierwsze ubezpieczenie OC.

Więc jak wygląda przeniesienie zniżek na współmałżonka w Warcie?

Osoby, które przychodzą do naszego biura i chcą przejąć zniżki męża lub żony, wypełniają stosowne oświadczenie. Druk takiego oświadczenia dostępny jest tutaj. Po podpisaniu i wypełnieniu oświadczenia współmałżonka przez Klienta, przygotowujemy ofertę ubezpieczenia OC, a następnie razem z oświadczeniem, wysyłamy do akceptacji przez Centrum Produktowe Warty. Trwa to w zależności od ilości podań od 15 minut do kilku godzin. Po zaaprobowaniu zniżek przez CP, pozostaje się cieszyć niską składką ubezpieczenia OC.

Jak to wygląda cenowo, to na pewno Państwo sami wiedzą przychodząc do agencji wyliczyć ofertę. Jedni dostają tylko np. 10%, bo tyle ma współmałżonek, ale inni mają pełne zniżki – czyli wspomniane wcześniej pełne zniżki, czyli 60%. Różnica cenowa, pomiędzy osobą bez zniżek a kierowcą, posiadającą pełne zniżki potrafi wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych! Przeniesienie zniżek na współmałżonka jest po prostu opłacalne.

Teraz już Państwo wiedzą, jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie.

Pobierz oświadczenie małżonków

Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie – Ubezpieczenia Biała Podlaska

Ocena
Data
Reviewed Item
Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie - Ubezpieczenia Biała Podlaska
Łącznie
51star1star1star1star1star

24 thoughts on “Jak wygląda w praktyce przeniesienie zniżek OC na współmałżonka w Warcie

 1. Witam
  A co w sytuacji kiedy żona po pół roku od przekazania zniżek będzie sprawcą kolizji – jak wtedy wygląda sprawa potrącenia zniżek – tylko żonie (bo na nią jest zarejestrowany samochód) czy również mi (na inny samochód) bo przekazałem żonie zniżki?
  Pozdrawiam

  1. Witam Panie Pawle,
   W przypadku, o którym Pan mówi, część zniżki straci tylko Żona. Przy wystawianiu polisy, Żona „przejmuje” Pana historię OC z UFG (w tym również szkody, oczywiście o ile jakieś były).
   Jeżeli Żona będzie sprawcą jakiegoś zdarzenia drogowego, to tylko ona będzie za to odpowiadać, Pan nic z tego tytułu nie traci.
   Pozdrawiam serdecznie

 2. Dzień dobry,
  a jak wygląda sytuacja ze zniżkami zmarłego współmałżonka, czy można ja przejąć?

  1. Dzień dobry Pani Izo, niestety, w przypadku śmierci współmałżonka, nie ma możliwości aby przejąć jego zniżki.

  1. Dzień dobry Pani Moniko, z tego co wiem, jak najbardziej może przejąć Pani zniżki męża. Nie słyszałem nic na temat tego, aby coś się zmieniło w tej sprawie. Wypełniając razem z mężem stosowne oświadczenie, dostępne na tej stronie, nabywa Pani prawo do przejęcia jego historii ubezpieczenia OC. Trwa to chwilkę, gdyż to oświadczenie razem z ofertą ubezpieczenia OC musi zostać zaakceptowane przez kompetentne osoby z konkretnego Towarzystwa, ale warto dzięki takiej procedurze zaoszczędzić nieraz spore pieniądze.

 3. Witam
  Przeniesienie zniżek OC na żonę obowiązuje w wyniku podpisania oświadczenia o wspólnocie majątkowej i moje pytanie: umowa kupna auta jest tylko na żonę czy muszę też być współwłaścicielem ? polisa OC może być również na żonę czy ja też muszę być dopisany ?
  Dziękuje za odp.
  Pozdrawiam

  1. Dzień dobry, w sytuacji, o której Pan mówi, umowę kupna pojazdu sporządza się tylko na żonę. Jeżeli umowa sporządzona byłaby na Państwa razem, w razie szkody tym pojazdem, część zniżek tracą wtedy oboje małżonkowie. Jeżeli tylko żona będzie właścicielem auta – Pan jej oddaje swoją historię ubezpieczeniowa i w razie szkody nie traci Pan zniżek.

 4. Witam, jeżeli to możliwe proszę o wyjaśnienie następujących kwestii:
  1. Zachęcony powyższym artykułem przekazałem moje zniżki żonie (mam 60% na OC i AC), okazało się, że mimo to zapłaciła ok 350zł więcej niż w sytuacji jak bym ja był z nią na polisie. Z tabeli zamieszczonej na polisie Warty wynika, że na oświadczenie nie dostaje się 60% lecz 42%.
  2. Druga rzecz, żona w zeszłym roku dopisana do polisy teściowej. Teściowa w ostatnim roku naprawiała szkodę z AC, czy po przekazaniu zniżek żonie zostało odjęte 10% od bezszkodowości w AC, czy przejęła zniżki w takiej wysokości jakie mam ja?

  1. Dzień dobry Panie Rafale, z przejęciem zniżek jest tak, że nigdy osoba, która zostaje obdarowana zniżkami, nie ma takiej ceny jak ta osoba, która te zniżki przekazuje. Nie zdarzyło mi się jeszcze wystawiać takiej polisy, w której czy to dla męża, czy to dla żony, były takie same składki na tym samym pojeździe. Za każdym razem jedno z małżonków ma inną składkę niż osoba przekazująca swoje zniżki.

   W przypadku dopisania żony do polisy teściowej, to żona nie przejęła żadnych zniżek od teściowej. Została jedynie dopisana do polisy po to, aby rok po roku naliczały się jej zniżki. Jeżeli szkoda nastąpiła po dopisaniu żony, część zniżek została zabrana, zarówno z konta żony jak i teściowej.

   Jeżeli przekazał Pan Żonie swoje zniżki po szkodzie, to być może to było przyczyną, że nie otrzymała pełnych 60%.
   Pozdrawiam
   Marcin Tobiszewski

 5. Witam,

  Małżonka zdaje na prawo jazdy w przyszłym tygodniu. W przyszłym tygodniu również kupujemy docelowo dla niej auto. Z przyczyn logistycznych najprawdopodobniej ja będę stroną umowy kupna rzeczonego auta. A w momencie zdania i odebrania uprawnienia auto będzie przepisane w całości na nią (drogą darowizny). Z racji obowiązujących przepisów OC również wykupię na siebie. Czy takie przejęcie zniżek można wykonać w monecie przekazania własności auta i polisy.
  Pozdrawiam

  1. Dzień dobry Panie Michale,
   przejmowanie zniżek możliwe jest tylko w momencie wykupu nowego ubezpieczenia. Jeżeli ubezpieczy Pan na siebie pojazd a następnie przekaże w formie darowizny dla żony, przejdą na nią prawa i obowiązki wynikające z OC. Ale zniżki niestety nie będzie. Dopiero jak się skończy polisa, żona będzie na siebie zawierać ubezpieczenie – wtedy będzie to możliwe.
   Dodam, że żona będzie mogła jak najbardziej korzystać z polisy, którą Pan zawrze, do samego końca jej trwania.
   Pozdrawiam

 6. Mam takie pytanie. Moja żona w grudniu 2015 roku miała kolizje, straciła troche zniżek obecnie ma 35%. Auto ma współwłasciciela teściową, która ma 30% zniżek. Ja mam 60% i długoletnią bezszkodową jazdę. Chciałem zapytać czy w takim przypadku jest możliwość zawarcia policy OC na moich zniżkach? Jestem właścicielem dwóch aut w związku z powyższym czy do nowej kalkulacji polis na te pojazdy stosowane będą w dalszym ciągu moje zniżki czy zniżki żony 35%?

 7. Zona miała do końca 2017 w Warcie 60% zniżek po czym nie odnawiała polis.Nigdy nie wyrządziła szkody. Ja obecnie nie mam zniżek, chcę podpisać polisę .Tez nie miałem nigdy szkód. Czy mogę przejać zniżki mojej żony.pozdrawiam

  1. Dzień dobry,
   jeżeli zawiera Pan polisę, gdzie w dowodzie rejestracyjnym pojazdu właścicielem jest żona, nie są Panu potrzebne jakiekolwiek zniżki, gdyż polisa i tak jest wystawiana na żonę. Z kolei gdy kupi Pan nowy pojazd, tylko na siebie, przychodząc po ubezpieczenie może Pan przejąć od żony zniżki. Ważnym jest, by mieli Państwo wspólnotę majątkową, jeżeli tego nie ma – nie ma podstawy do przejęcia zniżek.
   Pozdrawiam

 8. Witam co w przypadku jeśli żona przejęła po mnie zniżki, ja nie posiadałem przez kilka lat samochodu przez co zniżki przepadły. Czy jest opcja przejęcia zniżek z żony na mnie ?

 9. Dzień dobry,

  Panie Marcinie,

  Czy w przypadku, gdy w umowa nabycia samochodu widnieje dwoje małżonków, a polisa OC jest wystawiona na jednego z małżonków-żonę, oznacza, że tylko ona ma zniżki?

  Z góry dziękuję za szybką odpowiedź (bardzo mi zależy)

  1. Dzień dobry Pani Katarzyno,

   w przypadku o którym Pani mówi, jedna osoba będzie miała tylko zniżki. Ale teraz pytanie, czy agent, który wystawiał polisę, nie zrobił błędu nie dopisując drugiej osoby do ubezpieczenia? Fundusz gwarancyjny też może mieć zastrzeżenia do osoby, która nie miała ubezpieczenia i przysłać karę do zapłaty.

   Pozdrawiam
   Marcin Tobiszewski

 10. Witam.
  Samochód kupiony za granicą, przed pierwsza rejestracją. Umowa kupna tylko na męża, akcyza opłacona (męża nazwisko). W jaki sposób żona może skorzystać ze zniżek męża??
  Czy można dopisać żonę do umowy kupna? Czy może umowa darowizny?
  Jakie formalności musi dokonać mąż przed umową darowizny?

  Pozdrawiam

  1. Dzień dobry Pani Bożeno,
   Jeżeli samochód kupił mąż, jak najbardziej może Panią dopisać do dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji. Potrzebna będzie do tego jedynie umowa darowizny. Koszt zrobienia dodatkowego wpisu w wydziale komunikacji to kwota ok. 10 złotych.

   Dodam tylko, że jak będą Państwo oboje na polisie, to w razie szkody spowodowania przez jedno z Was, druga osoba też będzie miała na swoim koncie szkodę.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *